Choď na obsah Choď na menu
 


Guvernantka / Darebný vévoda

Arnette Lamb

Guvernantka / Darebný vévoda

Obrázok  

V originále HIGHLAND ROGUE,

vydalo Ben Nevis 2002, KMa Levné knihy 2007

Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 1768.

Julie Whiteová opouští slunnou Virginii a po deseti letech se konečně vydává do Skotska, aby zde našla dceru své zemřelé sestry Lillian. Přijme místo guvernantky u nechvalně známého vévody z Vysočiny. Jaké je však její překvapení, když zjistí, že právě jedna z jeho čtyř dcer je její neteří.

Odhalí, která z nich to je? Podaří se jí objevit, proč vlastně Lillian zemřela? A je Lillianiným svůdcem skutečně vévoda? A jak je možné, že se do takového člověka mohla zamilovat?

Najde Julie v srdci skotské Vysočiny Lillianinu dceru, ale i odpovědi na své otázky?

O tom všem se dočtete na stránkách napínavého příběhu, který autorka líčí s bravurní dovedností zkušené a oblíbené spisovatelky historických románů.

 Obrázok

Krásny príbeh - Julia prichádza na hrad vojvodu z Ross s jasným zámerom, nájsť záznamy o narodení svojej netere a vypátrať muža, ktorý zviedol jej sestru a zapríčinil jej smrť. Je strašne prekvapená, keď zisťuje, že vojvoda má štyri dcéry, všetky vo veku jej netere každú s inou ženou, nikto nevie, kto je matkami jeho dcér. Julia zisťuje, že muž ktorý zviedol jej sestru je pravdepodobne vojvoda.

Dievčatá o ktoré sa má Julia starať, teda nie sú žiadny anielici a ona má s nimi čo robiť, keď vezmeme do úvahy že sa popritom snaží vyhýbať svojmu pokušiteľskému zamestnaváteľovi a jeho zvodom..............

Knihe nechýba humor ani romantika ozaj skvelé čítanie, je to zatiaľ najlepšia kniha od Arnette ktorú som čítala.

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Aenette Lamb

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

čítala som

(lenka, 26. 2. 2009 22:34)

Ja som tento príbeh čítala pod názvom Guvernentka to staršie spracovanie, a tam chyby neboli, je mi to ľúto, pretože viem, že to vie poriadne pokaziť čítateľský zážitok

......

(janka, 26. 2. 2009 8:11)

Ja viem, ale už som pustila aj do ďalších kníh a v nich som si nevšimla až tak veľa chýb.

súhlasím...

(knihovnica, 25. 2. 2009 7:57)

že v knihe je veľa preklepov a chýb, ale na druhej strane, všetkým týmto nedostatkom zodpovedá aj cena kníh... Levné knihy sú teda levné knihy...
Ešte že príbeh samotný je na tom veľmi dobre...

Darebný vévoda

(janka, 25. 2. 2009 7:44)

tak už mi prišli knihy z romanticbooks a hneď som sa pustila do čítania. Príbeh ma fakt zaujal, ale čo ma ešte zaujalo bolo množstvo preklepov a chýb v knihe. Tak v polke knihy mi to začalo liezť riadne na nervy, pretože sa stalo, že úplne tam chýbala predložka alebo tam dali inú namiesto tej predložky,ktorá tam mala byť. A to si ja v českých knihách nejak pravopis nevšímam, lebo ho samozrejme ani poriadne neviem, ale tu tie chyby bili priamo do očí. Niektoré vety nemali ani zmysel alebo tam zlý slovosled. Takže som si trochu vyliala srdiečko na prekladateľa a korektora. Nenechajte sa ale odradiť kniha bola zaujímavá.

Príbeh sa dobre čítal.

(Elen, 26. 11. 2008 12:18)

Bolo to moje prvé stretnutie s autorkou Arnette Lamb a doposiaľ ma od nej neoslovila žiadna iná kniha tak, ako táto.