Choď na obsah Choď na menu
 


Hadí princ

Elizabeth Hoyt

The Serpent Prince (2007) - Hadí princ (Alpress, 2011)

Obrázok      Poklidný život mladé šlechtičny Lucy převrátí až setkání s vikomtem Simonem, který se stane obětí přepadení nedaleko jejího sídla. Pomalu se zotavující Simon se sblíží s andělskou Lucy, a přestože si uvědomuje, že jeho temná minulost může Lucy ohrozit, požádá ji o ruku. Věří, že světlo, které Lucy vnesla do jeho života, může jeho černou duši spasit.

 

 

 

 

Obrázok

     Anglicko, október 1760. Simon, vikomt Iddesleigh, zdedil titul po zavraždenom staršom bratovi. Ethan Iddesleigh zomrel v súboji - a Simon je odhodlaný pomstiť sa jeho vrahom. Ethan totiž umrel kvôli tomu, že bol až príliš čestný a odmietol sa podieľať na nekalých machináciách svojich obchodných partnerov. Za jeho smrť sú zodpovední štyria - a dvaja už odišli na onen svet rukou Simona, v súboji. Zostávajú dvaja - alebo traja? - a rozhodnú sa voči Simonovi rázne zakročiť. Najmú vrahov, tí vikomta prepadnú, zmlátia, okradnú a nechajú na pokraji smrti ležať v priekope kdesi pánubohu za chrbtom - v dedine Maiden Hill. Avšak "mŕtvolu" objaví slečna Lucy Craddock- Hayesová, a tak sa začína náš príbeh ...príbeh s jediným konfliktom - dobro proti zlu. Má človek právo žiadať oko za oko, zub za zub? Má sa na násilie odpovedať zasa len násilím? Dokáže čestná Lucy zvrátiť Simona z cesty, ktorá ho ubíja, no o ktorej vie, že ju musí zavŕšiť? Dokáže láska premôcť zlo?
     Posledný diel série o princoch začal veľmi dobre, hneď vpádom do deja. No po pár kapitolách moje nadšenie postupne opadlo - a to hlavne "vďaka" hrdinke. Zatiaľčo autorka sa zaoberá Simonovou psychikou celkom podrobne, Lucy je taká ... nijaká. Simon ju označuje za "anjela" a že je dušou miestnej spoločnosti, no jediné, kde vidíme Lucy "v akcii" a v interakcii s domácimi, je, keď sa prechádza s vikárom alebo klebetí nad sladkosťami s priateľkou. Čo na nej bolo také nepostrádateľné, som si vôbec nevšimla. A ani to jej "anjelské" správanie nebolo bohvieako popísané. Skrátka na nej nebolo nič, čím by bola zaujímavá, alebo ako "anjel" aspoň presvedčivá. Ani iskrenie medzi hrdinami nevypálilo dieru do knihy a rozprávka o Haďom princovi bola tiež taká nemastná - neslaná. Simon zmietaný démonmi bol ako hrdina zaujímavý,  Hoytovej mužskí predstavitelia idú, avšak celkovo je román priemerný s pomerne ľahko predvídateľnou zápletkou a jediné, čím trochu pripomína prvý diel série, je štipka humoru a jeden ufrflaný sluha.


Kristína

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.