Choď na obsah Choď na menu
 


Havraní princ

Elizabeth Hoyt

Havraní princ

 

Obrázok

 

medium-havrani_princ.jpg

Mladú vdovu Annu takmer zrazí do blata na ceste muž na koni, sprevádzaný obrovským psom. Neromantické a trápne. Anna sa dozvie, že gróf zo Swartinghamu, muž s tvárou poznačenou kiahňami a s povesťou zlostného grobiana hľadá tajomníka, lebo dvoch, slabšie povahy, už vyhnal. Anna využije situáciu a zamestná sa uňho, musí totiž do spoločnej domácnosti so svokrou doniesť niečo na obživu. Svojou nebojácnosťou a usilovnosťou grófa zaujme a z nevrlého šľachtica sa postupne stáva galantný spoločník. Anna si uvedomuje, že sa zaľúbila a cíti k nemu fyzickú túžbu. Mladá žena stojí pred voľbou, či ten oheň v sebe potlačiť, ako sa na cnostnú vdovu patrí, alebo ho nechať, nech sa naplno rozhorí...

The Raven Prince

Vydal Klokan 2008

Obrázok anotácia:

Mladou vdovu Annu donutí finanční tíseň přijmout práci u hraběte ze Swartinghamu. Muž se zjizvenou tváří a pověstí vznětlivého hrubiána vyhnal už dva sekretáře. Pohrdá ženami, ale nemá na výběr, a tak ji přijme do svých služeb. Schopná a nebojácná Anna si brzy získá jeho důvěru. Den po dni tají ledy mezi nimi, z nevrlého šlechtice se stává galantní společník. Anna si s údivem uvědomí, že k hraběti cítí lásku a fyzicky po něm touží. Mladá žena stojí před volbou, zda oheň v sobě potlačit, jak vdově káže dobrý mrav, nebo se nechat vášní unést.

Obrázok

Konečne po dlhšej dobe kniha, ktorá rozhodne stála za to. Spôsob, akým bola napísaná, úryvky z rozprávky, ktorá sama o sebe túto knihu osviežila, ba dokonca aj príbeh samotný, to všetko ma oslovilo tak, že som tú knihu zhltla takmer na posedenie.

 

Havraní princ, rozprávka, ktorá uvádza každú jednu kapitolu, bola nádherná, hoci ju poznáme aj u nás v niekoľkých variáciach, predsa len bola spracovaná tak pútavo, že som sa na každú časť tešila.

Anna je vdova, ktorá žije vo veľkej finančnej tiesni, ale napriek tomu sa sa obetavo stará o svoju svokru, hoci jej zosnulý manžel narobil veľké problémy, nielen v majetkovom vysporiadaní, ale aj v citovom živote. Napriek tomu je z nej zásadová žena a neváha prijať zamestanie, ktoré sa na ženu vôbec nehodí.

Edward je zasa absolútnym protikladom hrdinov,na akých sme zvyknuté. Nie je to žiaden krásavec ( jeho tvár i telo sú poznačené kiahňami), nenosí sa ako dokonalý gentleman, je hrubý, výbušný, neporiadny... a pritom neskutočne sympatický.

Jedného dňa, Anna prichýli vo svojom skromnom dome chorú prostitútku. Hoci je celá dedina aj s jej zamestnávateľom na nohách a jednoznačne ju odsúdia, následné udalosti z tohto stretnutia rozpútajú veľmi zaujímavý a osviežujúci príbeh, ktorý všetkým čitateľkám ( i čitateľom ) môžem len vrelo doporučiť. 

PS. Veľmi sympatické vedľajšie postavy, vrátane psa, vás určite pobavia...

Od autorky vyšlo : Tygří princ ( mňam...)

a Ikar pripravuje ďalšiu zo série: Leopardí princ  čítajte viac_ http://www.bux.sk/knihy/207735-havrani-princ.html?show=odkazy#additional-info 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mňam,to je moja srdcovka

(Katusqa, 25. 8. 2009 12:19)

tak tato kniha ma doslova pohltila...a pritom v nej nebolo ziadne odhalovanie zlocinu ani prekvapive zvraty...iba číra pritazlivost medzi annou a edwardom ktory bol priam na zjedenie aj napriek všetkým svojim nelichotivym zlym vlastnostiam...a mne sa ani nezdalo ze by sa prilis casto spominalo ze hlavny hrdina pachne...no a moja oblubena scena ked sa anna dotyka edwarda aby ho uistila ze jej nevadia jeho jazvy tak to ma uplne dojalo...proste krasna knizka...milujem ked su hrdinovia taki nedokonali...vrelo odporucam kazdemu,nudit sa pri nej urcite nebudete!ja som knizku zhltla za 3 hodiny...aj mi luto bolo,by som brala este zopar stran nazvys=))

lepšia ako 2. diel série Tygrí princ

(saša, 25. 7. 2009 21:30)

aj keď som od príbehu čakala trochu viac, nebolo to zlé; inak, veľmi sa mi páčil vzťah medzi Annou a jej svokrou a dostal ma Edwardov obrovský pes (je to "postava", ktorú si prosto musíte zamilovať); a ešte jedna vec - aj keď som čakala istú paralelu medzi rozprávkou o havraňom princovi a samotným príbehom (hoci tam nebola), začínať každú kapitolu úryvkom z nej sa mi videlo veľmi pekné

aj mne sa dosť páčila

(Kristína, 16. 6. 2009 13:55)

...hlavne kvôli Edwardovi. Páčilo sa mi, že bol taký "obyčajný", reálny a pritom, ako píše Janka, sympatický. Myslím, že krásnych hrdinov, po ktorých túžia VŠETKY ženy, len čo ich stretnú, je viac než dosť a nejaká tá zmena vôbec nezaškodí. O to je zaujímavejšie, keď takéto "zvieratá" stretnú svoju "krásku", ktorá je z nich paf - a oni tomu nemôžu uveriť (viď napr. Lord of Scoundrels od L. Chase). Zápletka s prostitútkou a verejným domom sa mi síce zdala dosť pritiahnutá za vlasy, ale celkovo je to fajn román. A to s tým telesným pachom bolo ok, asi je toho tak veľa len v origináli :-)

Super

(Lenka, 3. 6. 2009 20:32)

Knihu som včera dočítala a určite súhlasím s názorom, že bola jednoducho skvelá, ja som si teda nič páchnuce na Edwardovi nevšimla, už som sa vrhla na Tygrieho princa, tak som zvedavá.
Všetkým odporúčam :))

Pripájam sa...

(Aďa, 11. 5. 2009 8:26)

...ja osobne som túto knihu doslova "zhltla ako malinu" na jedno posedenie. Neskutočne som sa pri nej celý čas bavila a nepustila som ju z rúk, kým som ju nedočítala do konca. Pes a komorník boli skvelí a čo sa týka toho pachu, myslím, že to bolo celkom zábavné a nie odpudzujúce. Jednoznačne odporúčam autorku do pozornosti, pretože aj pokračovanie (Tygří princ) bolo veľmi pekné. Už aby vyšla aj tretia časť :-)

určite

(knihovnica, 11. 5. 2009 5:57)

tá kniha stojí za prečítanie. Aspoň mne sa veľmi páčila, a ako som už napísala, hoci hlavný hrdina nepôsobí ako zo škatuľky, rozhodne je to veľmi sympatický chlapík. A či páchne až to odpudzuje? No ja som ten dojem nemala, Edward nesmrdel špinou, ale pachom koní a tým sú povestný takmer všetci hlavní hrdinovia kníh. Iba jediný raz doslova smrdel, a dúfam, že týmto nepokazím dojem z čítania, keď prezradím trochu viac, ale to ho sama hrdinka namastila akousi hojivou masťou, lebo sa kvôli nej pobil...
A ako hovorím, veľmi, veľmi zaujímavá a originálna kniha...

Stojí naozaj za to?

(Kristína, 10. 5. 2009 21:03)

Už párkrát som uvažovala nad kúpou tejto knihy, no čítala som pár recenzií, ktoré ma odradili. Že vraj hlavný hrdina PÁCHNE a autorka to nielenže často zdôrazňuje, ešte to tak opisuje, žeby to malo pôsobiť príťažlivo... tak toto ma dosť odpudzuje :-(