Choď na obsah Choď na menu
 


Heather Grothausová: Králova přízeň

Heather Grothausová:

Králova přízeň

originál The Warrior

kralovaprizen.jpganotácia:
Tristan D'Argent se vrací z boje, aby se usadil na tvrzi, kterou mu věnoval král William. Ke své nelibosti zjišťuje, že jeho statky ovládá zrádný protivník - muž, který si Tristana zavázal jako snoubence své nevlastní dcery. Tristan je připraven bojovat všemi způsoby a získat, co mu náleží, aniž by se musel oženit. Tehdy se setkává s krásnou ženou, jež se mu celý život zjevuje ve snech. Je to Haith, nevlastní sestra jeho dohodnuté nevěsty...

xxx
Anglicko 1066
Tento príbeh sa dá jedným slovom charakterizovať ako "drsný".
Hlavný hrdina, bojovník Tristan, získava od kráľa Wiliama hrad a pôdu. Zároveň si prichádza obzrieť svoju nevestu, ktorá mu bola prisľúbená a ktorú by si mal vziať. No do oka mu padne nevlastná sestra jeho dohodnutej nevesty, krásna lady Haith.
Očakávala som, že príbeh bude hlavne o týchto dvoch mladých ľuďoch, o tom, ako sa zbližujú a prekonávajú prekážky, ktoré im bránia rozvinúť lásku, ktorá medzi nimi vznikla.
No vôbec to tak nie je. Preto aj tento príbeh označujem ako "drsný". Autorka vzťah Tristana a Haith odbila tým, že sú to "spriaznené duše", ktoré sa našli a teraz robia všetko preto, aby mohli byť stále spolu. To je všetko.
Dej knihy je vystavaný na intrigách nepriateľov mladého páru. Na trýzni stredovekých ľudí, na ich strachu a hrôzach, ktoré určite v tej dobe museli reálne zažívať. Na tom, ako sa na príkaz nového pána Tristana museli sťahovať z jedného podhradia do druhého - častokrát nedobrovoľne. Veľmi farbisto je opísané, ako museli pešo kráčať za rytiermi, ako im tiekla krv z nôh, ako boli deti odobraté matkám a ako zlý pán Nigel ľstivo využíval svoje vysoké postavenie na to, aby mohol každému škodiť (Haith a Tristana nevynímajúc).
Lady Haith veľmi trpí, mnohokrát radšej utečie ako by sa mala problému postaviť čelom a to mi na nej dosť vadilo. Je presvedčená, že jej nie je súdené byť s Tristanom tak, ako o tom sníva. Necháva sebou manipulovať vo falošnej hre o nenaplnenom šťastí.... no ešteže je tu bojovník Tristan, ktorý je pripravený získať to, na čom mu najviac záleží.   

Dávam štyri srdiečka z piatich.

Zo série vyšlo: Ztracený syn

                           Krásna Francouzka

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.