Choď na obsah Choď na menu
 


Heather Grothausová: Krásna Francouzka

Heather Grothausová: Krásna Francouzka
(originál The Champion, 2007)
Anglicko 1077

krasnafrancouzka.jpgPríbeh je o mladšom bratovi Tristana z knihy Králova přízeň.

Nicholasa FitzTodda, baróna z Crane, manželstvo nezaujíma - výhody jeho postavenia sú príliš veľké a príliš príjemné. Keď ho však odmietne nevesta, ktorú si sám vybral, utápa svoj žiaľ vo víne a medzi ženami.
Simone du Rochová má byť len dalším jeho rozptýlením, no kvôli chvíľkovej indiskrétnosti sú obaja prinútení sa vziať. Nick zúri. Simone je možno krásna, ale prakticky bez peňazí a naviac sa o nej hovorí, že je šialená... Vraj prišla o rozum, keď jej zomrela matka a malý braček Didier.

Lenže Simone nečaká, že manžel uverí jej pravde. Zisťuje, že manželstvo s divokým Nickom je aj bez toho zložité a plné bolesti. No aj napriek tomu sa Nickovi zverí a riskuje všetko, čo jej je drahé. Chce dokázať, že nech už sú rodinné tajomstvá du Rochovcov akokoľvek temné, o jej lásku má cenu bojovať...

xxx

Recenzia

Pre mňa . Zaujímavý príbeh, kde je duch malého osemročného chlapca jednou z hlavných postáv :)

Hlavný hrdina Nick je sebecký nedospelý muž, ktorého veľmi raní, že ho odmietla jeho vyvolená. Začne na všetko kašľať, veľa pije, vyvádza, hrnie sa do nebezpečenstva bez toho, aby zvážil pre a proti a naviac si užíva pozornosť rôznych žien.
Niet divu, že začne byť kráľovi tŕňom v oku a je prinútený vziať si Simone, s ktorou sa v podstate len zarozprával večer na terase.
V manželstve sa dusí. Obviňuje Simone, že si ho zviedla, že si ho vzala len pre peniaze, že všetko naňho našila. Veľmi sa búri. Pritom stále myslí na svoju vyvolenú, ktorá ho odmietla.

Takže Simone žije v manželstve bez lásky. Nie je však sama - neustále jej robí spoločnosť duch jej malého bračeka Didiera. Simone tuší, že tu ostal z nejakého dôvodu - chráni ju a naznačuje, že jeho smrť bola chladnokrvnou vraždou. To Simone prinúti konať. Jeden večer sa zverí Nickovi. Dokáže mu existenciu ducha svojho brata. Všetci traja nakoniec rozpletú veľké rodinné tajomstvo, nájdu vraha a Nick so Simone sa aj vďaka tomu konečne zblížia.

SÉRIA:

Králova přízeň

Ztracený syn

 

Spracovala "Eu"

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.