Choď na obsah Choď na menu
 


Hříšná Sofia

Jill Barnett

Hříšná Sofia

Obrázok

V originále: Wicked

Vydal: Levné knihy 2009

ObrázokAnotácia:

Lady Sofia Beatrice Rosalynde Anne Terese Howardová je stejně paličatá, jako je její jméno dlouhé. Má o mužích svoje mínění - jsou nafoukaní, ješitní trubci, které ženy převyšují v každém směru nejen rozumem, ale přijde-li na to, dokonce i obratností v boji. Sir Tobin de Clare nechce nikdy ztratit sebekontrolu a podlehnout vášni. Jak může dopadnout střet dvou tak vyhraněných osobností? Najde Hříšná Sofia s Tobinem tolik štětstí jako Báječná Clio s Merrickem a Divoká Teleri s Rogerem?

Obrázok

 Jill Barnett patrí v poslednej dobe k autorkám, ktorých knihy ma ešte nesklamali a vždy som sa pri nich zaručene pobavila.

Tento príbeh je treťou časťou série kníh zo stredoveku - Levné knihy však znova nedodržali poradie kníh v sérii, a tak nás vydanie prvého dielu o Clio a Merrickovi ešte len čaká.

Tento román sleduje vzťah Sofie a Tobina ktorý sa vyvíja niekoľko rokov, pravdu povediac najskôr som mala troška obavy, že to bude príbeh ako od Smallovej, keďže v úvode má Sofia len pätnásť. Ale moje obavy sa nepotvrdili a hlavných hrdinov od seba niekoľko krát oddelil nielen osud ale hlavne kráľovská vôľa.

Vlastne celá kniha je akoby spomienkami a rozprávaním Sofie o svojom vzťahu a láske k Tobinovi.

Sofia je chovanicou Anglického kráľa a dá sa povedať že kráľovi svojimi výstrelkami dosť otravuje život.

Sofia sa do Tobina zamiluje na prvý pohľad, jej hrdosť však nedovolí aby to pripustila. Avšak keď sa stane obeťou stávky a Tobinovej krutosti je presvedčená, že všetci muži sú rovnako krutý, násilnícky ale hlavne hlúpy.

Po množstve odmietnutých pytačov stráca kráľ so Sofiou trpezlivosť a ponúka Sofiu i značný majetok Tobinovi ako odmenu za preukázané služby . A tak je Sofia bez toho aby o tom vedela zasnúbená s mužom, ktorého nenávidí a myslí si o ňom len to najhoršie.

Zúfala Sofia sa pokúsi o útek - ale to už pohár trpezlivosti kráľa dávno pretiekol a trest na seba nenechá dlho čakať....

Musím povedať, že keď som knihu po prečítaní poslednej stránky odložila, tak som si pomyslela, že tak dobrú stredovekú romancu som už dávno nečítala.

Proste Jill Barnett opäť nesklamala!

Spracovala Lenka

Wonderful (1997) Clio a Merrick -  Levné knihy 2009
Wild (1998) -
Teleri a Roger - NESPOUTANÁ - BETA-Dobrovský a Ševčík 2000-  Divoká Teleri Levné knihy  2008Wicked (1999) Sofia a Tobin- Hříšná Sofia Levné knihy  2009

ObrázokObrázok

 

Náhľad fotografií zo zložky Jill Barnett

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.