Choď na obsah Choď na menu
 


Jaskyňa lásky

Jane Featherová

 

                                  Jaskyňa lásky

Obrázok

Vydal: Slov. spisovateľ 2008

V originále: Smuggler´s Lady

 
 
Obrázok Anotácia:
Keď lord Rutheford zdedí majetok na odľahlom pobreží Cornwallu, nazdáva sa, že sa stretne s prázdnou pompéznosťou miestnej šľachty a chudobnými vidiečanmi, ktorí si pomáhajú pašeráctvom prekvitajúcom v tomto Bohom zabudnutom kúte. Určite neráta s tým, že sa stretne aj so záhadnou mladou vdovou, za ktorej biednym oblečením a zdanlivou pokorou sa skrýva iskrivý intelekt. Citlivý nos bývalého vojaka zunovaného záhaľkou v hlavnom meste však pri zoznámení s pôvabnou Meredith Trelawneyovou zavetrí aj čosi iné. Jeho podozrenie zakrátko potvrdí dramatický nočný zížitok na skalnatom pobreží, kde sa stane svedkom scény, pri ktorej ide o krk všetkým zúčastneným. Ostrieľaný vojnový veterán, ktorý odjakživa ctil zákon, musí pozbierať všetok dôvtip, ak sa chce vyhnúť nástrahám, ktoré mu kladie pod nohy cit k žene s dobrodružnými sklonmi, a pritom nestratiť to, čo konečne našiel...

Obrázok

Originalita príbehu jej teda rozhodne nechýba, pašeráctvo je vždy zárukou dobrého príbehu, avšak tentoraz spisovateľka nestavila na napínavý dej, lež je to skôr príbeh na dlhé lakte.
Nakoľko je Jaskyňa dobre napísaná, natoľko je trošku rozvláčna, avšak číta sa dobre. 
Lord Rutherford priveľmi rýchlo zistí, že Meredith je pre neho tá pravá a Meredith zasa priveľmi veľa premýšľa, hoci na posteľné hrátky pristupila až viac než ochotne.
Jane Featherová má však aj lepšie dielka.
Hodnotenie
 
Tu si môžete prečítať aj ostatné názory na knihu: Jaskyňa lásky
 

Náhľad fotografií zo zložky Jane Featherová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.