Choď na obsah Choď na menu
 


Katarína Aragónska – Večná princezná

katarina.jpg
Úžasný historický romantický príbeh z 15.storočia o strastiplnom živote Kataríny Aragónskej. Román, ktorý zhltnete od prvej po poslednú 416.stranu. Rozprávanie o bojovnosti, sile a vytrvalosti jednej výnimočnej ženy...

Britská spisovateľka Philippa Gregory je jedna z najlepších autoriek historických románov, čo dokazuje aj v knihe Katarína Aragónska – Večná princezná. „Všetkým rozochvela srdcia, neexistuje nič, čo by jej chýbalo a je to najkrajšie dievča,“ napísal o nej slávny spisovateľ Thomas Morte.

Večná princezná je prvý diel knižného cyklu o osudoch žien tudorovskej dynastie, ktorý si môžete hneď teraz stiahnuť lacnejšie až o takmer 5 eur!
Katarínu Aragónsku ako trojročnú zasnúbia s princom Arthurom, synom a dedičom anglického kráľa Henricha VII., a na španielskom dvore ju vychovávajú ako princeznú z Walesu.

Keď vyrastie, má vládnuť v ďalekej vlhkej a chladnej krajine. V novom domove ju budúci svokor privíta urážlivo a jej budúci manžel Arthur je vlastne ešte chlapec. V novom prostredí sa cíti ako cudzinka. Pomaly sa však prispôsobuje a život s Arthurom je čoraz znesiteľnejší. No osud pre ňu napísal celkom iný príbeh...

 

Tudorovci boli anglickou kráľovskou dynastiou od roku 1485 do roku 1603. Traja hlavní panovníci dynastie - Henrich VII., Henrich VIII. a Alžbeta I. - sa zaslúžili o to, že sa z bojmi rozvráteného Anglicka stala renesančná mocnosť, ktorá v budúcich storočiach získa moc po celej planéte. Počas vlády dynastie prišlo k náboženskej reformácii a bola vytvorená anglikánska cirkev.

Stiahnite si Večnú princeznú so zľavou 5 eur!

 

Katarína Aragónska svojím prvým sobášom s Arturom, waleským princom, synom Henricha VII., získala titul princezná waleská.
Po Arturovej smrti sa vydala za jeho brata, Henricha VIII., a tak sa v rokoch 1509 až 1533 stala anglickou kráľovnou. Práve o tom je nádherný historický román Katarína Aragónska – Večná princezná. O jej panovaní, sile, vzdorovitosti i osude, ktorý ju napokon dostihol.
Po tajnom sobáši Henricha VIII. s Annou Boleynovou ju  odstránili z verejného života. Katarína odmietla akceptovať Henricha ako najvyššiu hlavu cirkvi v Anglicku a naďalej sa až do svojej smrti považovala za právoplatnú kráľovu manželku a kráľovnú Anglicka.

Boh ma nikdy do kláštora nevolal, ja som pravá kráľovná a legitímna manželka.

Spisovateľka Philippa Gregory má rozprávačský dar a jej historické romány patria k tomu najlepšiemu, čo vychádza. Tempo jej príbehu je svižné, nezaťažuje a hoci opisuje veľa reálnych udalostí, nikdy nenudí.