Choď na obsah Choď na menu
 


Keď láska čaká

Johanna Lindsey

Keď láska čaká

 

Obrázok

 

Vydal IKAR 1997

anotácia:

Obrázok Mladá šľachtičná Leonie sa musí na kráľov príkaz vydať za obávaného žoldniera Rolfa, ktorý dostal za verné služby aj susedné panstvo. Jej počiatočný odpor voči votrelcovi sa však postupne mení na lásku a napriek rozdielnosti pováh nájdu napokon mladí ľudia cestu k sebe.

 

Obrázok

Chytila som ju do ruky úplne náhodou, keď som triedila  knihy. Iba tak som začala čítať niekoľko prvých pár riadkov... a odložila  ju po niekoľkých hodinách s dobrým pocitom, že som zas zhĺtla dobrú knihu. Kiež by takýchto bolo viac. Pani Lindseyová teda rozhodne nesklame.

 

Leonie je praktická žena, hoci už dávno presiahla vek na vydaj, pretože jej otec, výdatne posilovaný alkoholom, na ňu takmer zabudol. Nevlastná matka Judith ju vyhodila z rodičovského domu, no Leonie sa nestratila, pretože spravovala svoje vlastné dedičstvo.

Rolfe je zase vynikajúci bojovník, pred ktorým sa súperi triasli od Normadie až po Anglicko. Svojou povesťou obávaného čierneho vlka záskal majetky, ktoré susedili práve s Leoninimi.

Nepokoje susediacich dedín, ktoré nechtiac spôsobila Leonie, vyprovokujú Rolfa k činom. Keďže potrebuje manželku, prečo nie hneď susedu, ktorá mu strpčovala život. Aj keď ho presvedčia, že jeho nastávajúca manželka je škaredá, požiada o jej ruku. Najprv otca, no macocha v jeho mene nesúhlasí, potom kráľa, ktorý jej vydať sa za svojho najlepšieho rytiera priamo prikáže. Leonie je proti, ale nakoniec ju prinútia. Už to samo o sebe stačí, aby svojho nastávajúceho manžela znenávidela. A keď sa ešte dozvie, že si Rolfe na svojom hrade verejne vydržiava milenku... Nedorozumenia, absencia komunikácie, a vojna vôli sa začínajú...

Vážne, je to naozaj výborný príbeh, ale pol  srdiečka dolu za neodbytný pocit, že v tej útlej knižke to trochu okresali... Čítala som takmer všetky Lindeyine knihy a táto bola priveľmi krátka. Možno sa mýlim a autorka napísala namiesto románu iba poviedku...

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ked laska čaká

(zuzana, 19. 1. 2013 12:02)

Ano je to pekná kniha,len velmi krátka,to skutočne ju skrátili??Prečo to robia?Zaslužila by si repete,mohli by ju nanovo vydat ale bez skratenia.

krátka

(Patricia, 19. 12. 2010 18:36)

kniha je veľmi pekná ale tiež aj veľmi krátka ,škoda

fantasticke

(Jožka, 12. 10. 2010 17:24)

tak toto ....je fantasticke ....len toto čo urobil jej mocochy sluha pred svadbou bolo odporne.....mna keby dakto takto zbyl neviem či by som to prežila.....ale koniec bol v skutku baječny :)......odporučam všetkým uplne všetkým.....je to velice vyborna knižka

help

(angeliq, 4. 1. 2010 14:20)

toto je jedna z mala knih, ktore mi chybaju v zbierke od j. lindey a bohuzial som este nemala moznost ju citat. prosim vas vedel by mi niekto poradit kde by som ju este zohnala? ak ano prosim piste na emailovu adresu: angeliq3@orangemail.sk
vrela vdaka

Lindsey

(janka, 15. 4. 2009 22:27)

mne sa táto kniha páčila, aj napriek veľkému počtu chýbajúcich strán. Proste prvé knihy z pera JL sú najlepšie. Najnovšie knihy, ktoré som od nej čítala sa mi, až tak nepáčia.

takže ciťák bol spravny...

(knihovnica, 9. 4. 2009 7:49)

Krásna kniha ale pokiaľ v nej chýba 170 strán, tak už sa ničomu nečudujem....
V tomto prípade sme prišli o veľa:-((
Keby pani spisovateľka čítala svoju knihu, asi by ju ani nespoznala.

osekané

(Lenka, 8. 4. 2009 16:34)

Takže som troška posurfovala a zistila že v originále má kniha 368 strán a slovenská verzia len 197 strán no tak toto nech mi niekto vysvetlí prečo to robia!!