Choď na obsah Choď na menu
 


Kouzlo noci

Elizabeth BOYLE

 

KOUZLO NOCI

Obrázok

V originále: ONE NIGHT OF PASSION (2002)

Vydavateľstvo: Alpress v edícii Klokan, 2007

Obrázok ANOTÁCIA:

Georgiana má být provdána za lorda Harrise, zhýralého starce, který jí má zaručit peníze a společenskou prestiž. Prosí o slitování, protože o něm všichni vědí, že své předchozí manželky týral. Marně, tento sňatek je z pohledu jejího poručníka velmi výhodný. Harris požaduje jediné - aby jeho budoucí choť vstupovala do manželství nedotčená.
Dívka se osudové rozhodnutí dozví večer před chystanou svatbou a zmocní se jí panika. Proto se potají vypraví na zapovězený Knížecí ples, kde se seznámí s tajemným cizincem a pokusí se ho svést. Pohledný muž dlouho odolává, ale nakonec milostnému vábení podlehne. Georgiana nakrátko uvěří, že zvítězila nad osudem. Vzápětí shledá, jak krutě se mýlila.

Obrázok

Kouzlo noci je kniha ktorú som čítala už pred veľmi dlhým časom, ale zanechala vo mne veľmi dobrý dojem tak som sa rozhodla dať si repete a tie pocity si zopakovať.

Georgiana je v ozaj zúfalej situácii, a takáto situácia si vyžaduje ozaj zúfalé riešenia. A ísť na ples kurtizán preto aby sa pokúsila zbaviť panenstva a tým zo seba urobiť ženu nevhodnú pre manželstvo zo zošúvereným starcom je jedným z takých zúfalých riešení. Ale nech je jej plán akokoľvek perfektný, i  tak sa v ňom nájde zopár trhlín... Georgiana si totiž z celého mužského osadenstva plesu, vyberá jediného muža, ktorý má česť. Musí svojho vyvoleného zviesť za každú cenu, ale keďže o tomto umení nemá ani potuchy jej snaha takmer vyjde nazmar.

Colin sa stal z jedného dňa na druhý vyvrheľom spoločnosti, odsúdili ho za vlastizradu, jeho snúbenica ho opustila a on sa musí už o niekoľko dní vydať do nebezpečných vôd splniť svoje poslanie. Ale najprv sa musí ešte chvíľu správať ako darebák za ktorého ho všetci považujú...

Jeho tajomná kurtizána však po spoločnej noci zmizne a ukradne si i jeho srdce...

To či sa ešte stretnú je vskutku dosť zamotaný príbeh, ktorý si určite nenechajte ujsť.

U mňa i po druhýkrát 

Spracovala LENKA

 Danvers Family
1. Once Tempted (2001)
2. One Night of Passion (2002) - Kouzlo noci(Alpress2007)
3. Stealing the Bride (2003)
4. It Takes a Hero (2004)

 

Georgiana Escottová žila spolu so sestrou Kit po smrti ich rodičov u pani Taftovej v Penzance, kde ich ponechal ich strýko. A žili by tam naďalej v pokoji i po smrti pestúnky nebyť podnikavého duchovného, ktorý informoval ich strýka.

Nenadarmo sa Georgie zlostí na mužov, ktorí sa podľa nej do všetkého pletú a neustále ženám diktujú, ako majú žiť...

Tak takto nejako sa začína tento vydarený príbeh, na ktorom sa skvelo pobavíte.

Ja dávam  a už sa teším na ďalšie knihy tejto autorky, s ktorou som sa cez tento príbeh zoznámila.

Spracovala Elen

 

Náhľad fotografií zo zložky Elzabeth Boyle

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.