Choď na obsah Choď na menu
 


KRÁLOVA PŘÍZEŇ

HEATHER GROTHAUSOVÁ

KRÁLOVA PŘÍZEŇ

Levné knihy 2011

The Warrior (2006)

Obrázok Tristan D'Argent se vrací z boje, aby se usadil na tvrzi, kterou mu věnoval král William. Ke své nelibosti zjišťuje, že jeho statky ovládá zrádný protivník - muž, který si Tristana zavázal jako snoubence své nevlastní dcery. Tristan je připraven bojovat všemi způsoby a získat, co mu náleží, aniž by se musel oženit. Tehdy se setkává s krásnou ženou, jež se mu celý život zjevuje ve snech. Je to Haith, nevlastní sestra jeho dohodnuté nevěsty..

Ozaj som najprv nečakala, že kniha zaujme a tak som sa sprvu skepticky pustila do čítania stredovekého príbehu, kde samozrejme nájdeme prekrásnu hrdinku, neohrozeného kráľovho bojovníka, samozrejme hlavne odporného zlosyna a jeho pätolízala, láskavú sestru, oddaného priateľa, znovu nájdenú matku, spravodlivého kráľa, nuž a ešte čarodejnicu. No a aby toho nebolo málo tak i zakázanú a tragickú lásku, ktorou to všetko začalo. Tak čo poviete, celkom sľubné ingrediencie už len upiecť z nich čosi dobrého...

Autorke sa to celkom podarilo, stredoveká romanca, pri ktorej zaplesá každé romantické srdiečko. Príbeh napísaný tak, že sa číta jedným dychom, a je vám ľúto, keď kniha skončí, pretože hrdinov si zamilujete a ich osudy nenechajú nikoho chladným. Musím povedať, že kniha je plná iskrenia a tej pravej chémie medzi hlavnými hrdinami ale nie je presexovaná. Takže tí, ktorý v knihách príliš neobľubujú vášnivé scény si tuto prídu na svoje. Avšak kniha i napriek tomu nestratila svoje čaro.

Takže za seba musím povedať, že ide o stredovekú romancu, ktorú sa oplatí prečítať.


Medieval Warriors Trilogy
1. The Warrior (2006)- Králová pŕízeň LK 2011
2. The Champion (2007)
3. The Highlander (2008)

Spracovala LENKA

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.