Choď na obsah Choď na menu
 


Krásna vězeňkyně

Hannah Howell

Krásna vězeňkyně

Obrázok

Vydavateľstvo: Alpress, 2006

Edícia: Klokan
Originálny názov: My Valiant Knight

ObrázokAnotácia:

Při útěku z rodného hradu je divoká Ainslee zajata rytířem z nepřátelského rodu. Ten požaduje od jejího otce výkupné, ale hrdá Ainslee po návratu ke krutému otci netouží a plánuje útěk. Zprvu netuší, že její nezkrotná vzpurnost a umění ohánět se mečem okouzlují Ronalda víc než chladná krása žárlivé Margaret. Po rytířově vášnivém polibku také Ainslee propadne stejné spalující touze jako on. Jenže pouhé pomyšlení na lásku k nepříteli se rovná zradě.

Obrázok  

Tak v anotácii, nám asi šarapatil nejaký škriatok a pekne to doplietol.

Ainslee z domova neuteká, vyšla si zajazdiť spolu so svojim priateľom a vychovávateľom Ronaldom. Pri návrate do pevnosti  na nich zaútočí početná skupina jazdcov na čele s Gabelom, Ronald je zranený a Anislee ho odmieta opustiť, aby sa zachránila. Obaja upadnú do zajatia Normana Gabela, ktorý ich odváža na svoj hrad, aby mohol vyjednávať s Aineleninim otcom o výkupnom. Krutý zeman  MacNairn ktorý je otcom Ainslee  má toho totiž veľa na rováši a poriadne si znepriatelil kráľa i ostatných zemanov, Gabel je poverený zjednať nápravu a ukázniť spurného zemana, alebo vyhladiť jeho neslávne preslávený rod.

Ainslee je sprvu vzpurnou zajatkyňou, ale akonáhle sa presvedčí, že zo strany Gabela a jeho mužov jej nič nehrozí začne si užívať výhody bohatého panstva i Gabelovu pozornosť. Väzniteľ i krásna zajatkyňa sa zbližujú a oboch spaľuje veľká vášeň. Pokojnú atmosféru hradu naruší príchod lady Margaret a jej otca ktorý chcú Gabela vlákať do manželstva .

Ainslee a Margaret pochádzajú zo znepriatelených rodov a Margaret sa rozhodne odstrániť Ainslee z cesty ......

Margaretine úklady sú odhalené a obaja s otcom sú vykázaný z hradu. Zdá sa že milencom nič nestojí v ceste. Avšak zeman MacNairn sa rozhodne zaplatiť výkupné.

Gabel pochopí čo stratil až keď je už takmer neskoro a schyľuje sa k rozhodujúcemu boju.

Ku knihe nemám vážnejšie výhrady, je to taký priemer. Ak máte radi príbehy zo Škótska tak do toho...

Dosť ma však rozčuľovalo neustále používanie slovíčka INU  na začiatku vety .

Ukážky stránok knihy nájdete TU

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Hannah Howell

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.