Choď na obsah Choď na menu
 


Lekce lásky

Suzane Enoch

Lekce lásky

Vydavateľstvo: DOMINO 2006

Originál: Reforming a rake

Obrázok Anotácia:

Guvernantka nesmí nikdy zustat o samotě s mužem. Nikdy nesmí dát najevo své city. Guvetnantka nesmí pochybovat o správnosti příkazu, které jí byly zadány. A především se guvernantka za žádných okolností nesmí zamilovat do člověka, který má vyšší společenské postavení než ona.

Alexandra Gallantová je velmi dobrá guvernantka. Nebýt nešťasné události, která ji potkala v předchozí rodině, nikdy by nenechala zaměstnat u Luciena Balfoura, ďábelsky přitažlivého hraběte s ďábelskou pověstí. Lucien si Alexandru najal, aby zasvětila jeho sestřenici do pravidel společenského chování, ale jeho svudná sluvka a vášnivé polibky naznačují, že má v plánu i něco jiného.... To se ovšem nikdy nestane. Lucien je možná odhodlán vzdělat Alexandru na poli milostného umění, ale ona je rozhodnuta udělit mu lekci lásky....

 

Obrázok

 

Tento príbeh som čítala pred ½ rokom a nezanechal vo mne hlboký dojem, tak som sa do neho pustila znova, dúfala som, že budem mať z neho lepší pocit, ale názor som nezmenila. Dokonca som sa ani nedonútila, lepšie povedané kniha ma nedonútila, dočítať ju dokonca. Možno keby som knihu čítala dávnejšie, keď som začínala s romantickými knihami, tak by to bolo iné, ale keďže mám už nejednu romantickú knihu za sebou, tak od príbehu očakávam viac, ako nejakú prvoplánovú aféru. Kde sa hrdinovia, pre mňa z dosť nevysvetliteľných okolností, do seba zahľadia a začne sa rozvíjať vzťah, s typickou omáčkou okolo. Rozhovory, aj keď boli vtipné, mi pripadli umelo vytvorené autorkou. Zaujímavosťou tam boli neter a teta hrdinu, ktoré on neznáša, tiež neviem prečo. Aj keď teta bola dosť prostoreká a neskôr sa z nej vykľula poriadna mrcha. Ak si dobre spomínam, tak záver bol zaujímavejší ako začiatok, dosť nepredvídateľný, pretože hrdina unesie hrdinku a zavrie ju u seba v pivnici. Za záver dávam ½ na vyše.

 

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Suzanne Enoch

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

*** pre mňa len 3 srdiečka

(saša, 29. 8. 2009 21:05)

čítala som túto knihu už tiež skôr a po informáciách z anotácie som sa na príbeh tiež tešila...nuž ale s akou vervou som sa do nej pustila, s takým rozčarovaním som stratila chuť hneď po prvých kapitolách; v tomto musím dať zapravdu Janke - prvoplánová, predvídateľná, nepresvedčivo napísaná - dodnes sa divím, že som sa prinútila dočítať ju do konca; možno som tajne dúfala, že sa to napraví, no náprava sa neudiala; možno mám za sebou priveľa dobrých romancí a viem, čo od dobrého romantického príbehu čakám...mohol to byť pekný príbeh, lebo vzťah medzi guvernantkou a pánom domu sa dal pekne rozviť, nevravím, že by to mala byť vyslovene druhá Jana Eyrová, ale v každom prípade som od tejto knihy čakala viac...počula som, že najlepší z tejto Enochovej trilógie je príbeh Skandál, snáď sa raz po tejto skúsenosti odhodlám prečítať si ho...

Mne sa páčila....

(Lenka, 4. 1. 2009 22:24)

Knihu som práve dočítala a mne sa rozhodne páčila, jednoznačne som sa pobavila, záver bol ozaj nepredvýdateľný a prekvapujúci, veľmi ma pobavila scéna ked sa Lex pokúšala utiesť z pivnice a ostala zaseknutá vysieť v okne.
Tiež sa mi páčilo ako autorka vykreslila postavu tety Fiony. Ktorá mi najprv pripadá len otravná, potom troška naivná a prostoreká a nakoniec sa z nej vykľuje poriadna mrcha.
knihe by som jednoznačne dala o pol srdiečka viac ak nie o celé.