Choď na obsah Choď na menu
 


Lekce svádění

London Julia

Lekce svádění

Obrázok

V originále: HIGHLANDER IN DISGUISE,

Vydalo: KMa 2007.

Obrázok Anotácia:
Griffin Lockhart drží klíče k osudu své rodiny. Neboť jeho bratr Liam selhal při znovuzískání zděděné rodinné cennosti nevyčíslitelné hodnoty, která by mohla zachránit jejich staré rodinné sídlo, je nyní na Grifovi, aby ji nalezl - mezi pány a dámami londýnské společenské smetánky.

Přestrojen za skotského hraběte, Grif navštěvuje nejprestižnější plesy v marné honbě za ženou, o které se doslechl, že vlastní jeho rodinný poklad. Jakoby mimochodem přitáhne pozornost Anny Addisonové, mladé ženy urozeného původu, která na svůj ostrý jazyk a ještě ostřejší důvtip doplatila nevalnými vyhlídkami na sňatek, nicméně právě tyto vlastnosti jí pomohou odhalit Grifovo přestrojení.

Anna je rozhodnuta tuto sezónu nalézt manžela, a tak Grifa zatáhne do skandálního komplotu: předá mu rodinný poklad - a podrží v tajnosti jeho skutečnou identitu - pokud jí Grif naučí, jak svést muže a získat jeho srdce. Grif si je dobře vědom toho, co muž od ženy vyžaduje, a tak se zdráhavě uvolí ji vyučovat. Anna je brzy obletována nápadníky, ale její krása zasáhne i Grifa, a nepřátelství se změní v palčivou touhu. Lekce svádění končí a Grif bezstarostně spáchá čin, který mu zajistí nejen rodinný poklad, ale i vášnivou ženu, o které věří, že je jen jeho a nikoho jiného.

Obrázok

Julka opäť zabodovala. Druhá časť série, avšak dá sa čítať i samostatne.

Anna veľmi rýchlo Grifa a jeho prestrojenie prehliadne, a to preto, že keď pred rokom bol z toho istého dôvodu v Londýne Grifov brat, Anna sa s ním stretla a v pamäti jej utkveli hlavne pery Grifovho brata - zjavne preto, že od neho dostala bozk... Anna si spojí dve a dve a pátra po poklade. Jej pátranie prinesie ovocie a ona sa rozhodne predostrieť Grifovi svoj návrh - poklad výmenou za lekcie, ktoré jej pomôžu získať ponuku na sobáš od Grifinovho anglického bratranca Drakea. Vyučovanie ma úspech, ale nielen u Drakea.
Grif na vlastnej koži okúsi svoje lekcie.....

Veľmi dobre napísaný príbeh s kopou humorných dialógov, patričnou dávkou romantiky, ale i šteklivých scén, ktorý zhltnete ako jednohubku.

Ja sa vydávam pátrať po prvom dieli. Tretia kniha série mala vyjsť v roku 2008, ale Levné knihy svoj plán nesplnili

 Lockhart Trilogy
1. Highlander Unbound (2004) - Nespoutaný horal (KMa 2008)
2. Highlander in Disguise (2005) - Lekce svádění (KMa 2007)
3. Highlander in Love (2005)
- Vzpurná Mared  (KMa /2009)

Obrázok Obrázok Obrázok 

 

 

 Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Júlia London

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Lekce svádení

(Ivka, 28. 1. 2015 16:14)

Nie vždy sa stretávam s knihami takéhoto typu. Mám skôr radšej knihy, pri ktorých sa človek zabaví, lebo majú svoj humor, a oddýchne si, lebo mu neponúkajú len problémy, intrigy a faloš. Lekce svádení je kniha, ktorá má v sebe napätie, vtiahne vás do deja a vy sa už neviete dočkať konca. Je to druhá kniha zo série, kde nepostrádateľnú úlohu zohráva práve Beštia, okolo ktorej sa všetko krúti. Obdivujem autorku, že dokázala vymyslieť niečo, čo sa tiahne troma knihami a pričom každá je svojím spôsobom osobitá. Podľa môjho názoru kniha nemá ani na Maloryovcov ani Hathawayovcov, ale preto je jedinečná. Julia London necháva svojich hrdinov vytrpieť, aby si zaslúžili šťastný koniec.