Choď na obsah Choď na menu
 


Maják stratených nádejí

Kimberley Freemanová

 Maják stratených nádejí

Slovenský spisovateľ 2014

majak-stratenych-nadeji.jpg

Romantický príbeh z Austrálie, ktorá je pre mnohých ďalekou exotikou a ktorú vie austrálska autorka K.Freemanová nádherne a s láskou opísať. Tentoraz do Austrálie vložila silný príbeh plný lásky, nádeje a sily odpustenia. Potopená loď, ukrytý poklad, dom na pobreží, dobrodružstvo a romantika. Novinka Maják stratených nádejí sľubuje vynikajúce čítanie pre ženy, ktoré majú rady podobné romanticko-vzrušujúce knihy.

 

Isabella Winterbournová sa ani po rokoch nevie vyrovnať so stratou synčeka. Žije v manželstve bez lásky, už nevládze znášať panovačného manžela a jeho bezcitnú rodinu. Loď, ktorá vezie vzácny dar austrálskemu parlamentu, stroskotá pri pobreží Queenslandu a Isabella ako jediná prežije.

Brisbane, máj 1901
...na palube bol aj  pán Arthur Winterbourne, starší syn nebohého lorda Winterbourna, známeho londýnskeho klenotníka. Pán Winterbourne s manželkou  sprevádzali  dar kráľovnej  Viktórie  novému  austrálskemu parlamentu,  ceremoniálne  zlaté žezlo  zdobené drahokamami,  ktorého hodnota je nevyčísliteľná. Pán Percy Winterbourne, mladší syn lorda  Winterbourna,  hodlá vycestovať  do Austrálie a osobne sa zapojiť do pátrania. 

Čoskoro však Isabella zistí, že ani na tomto odľahlom mieste sa nedá uniknúť pred minulosťou.

V príbehu Maják stratených nádejí sa teraz prenesme do roku 2011, vyše sto rokov od stroskotania lode. Libby Slaterová sa po smrti svojho milenca vracia z Paríža do rodného Lighthouse Bay po dlhých dvadsiatich rokoch. Dúfa, že sa jej podarí spamätať zo straty milovaného muža a začať odznova. Ibaže aj ona má minulosť, pred ktorou nie je ľahké ujsť...

Maják stratených nádejí približuje dve výnimočné ženy, ktoré delí celé storočie a predsa sú si neuveriteľne blízke. Obidve majú minulosť, pred ktorou je ťažké uniknúť...

„Freemenovej dojímavý príbeh ponúka obidvom hrdinkám jedinečnú šancu, ako oživiť svoje životy a začať odznova.“
Publishers Weekly

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.