Choď na obsah Choď na menu
 


Markízov dedič

Johanna Lindseyová

Markízov dedič

 

Obrázok

V originále: The Heir / 2000/

Vydal: Ikar 2001

Obrázok Anotácia:

 Duncan MacTavish sa z ničoho nič dozvie, že má odísť do Anglicka k svojmu starému otcovi Nevillovi, ktorého dedičom sa má stať. Tam sa zoznámi so svojou snúbenicou Opheliou, ktorá je síce nesmierne krásna, ale príliš povýšenecká, a tak sa Duncan rozhodne, že ju za ženu nechce. Stretáva mladú Sabrinu, ktorá nie je veľmi pekná, zato má veľký zmysel pre humor. Považuje ju za svoju najlepšiu priateľku. Sabrina si však uvedomuje, že sa doňho zamilovala proti vlastnej vôli. Všetko sa skomplikuje na jednom z večierkov, ktoré usporadúva markíz Neville...

Obrázok

Začala som ju čítať v povečer a ráno som k prvej rannej káve dokončila záver a mňam, ako tá káva chutila...

Ophélia bola teda riadna bosorka a chudera Sabrina pri nej vyzerala ako sivá myš, ale s tak milou a veselou povahou, že by ju človek miloval, aj keby bola odpudivá ako medúza.

V každom prípade nad vopred určenou snúbenicou vyhrala na celej čiare. 

Príbeh plný vtipu, vzvratov, ktoré vás udržia pri knihe, aj keby z neba klince padali.

Pani Lindseyová, klobúk dolu...

 

 

Voľné pokračovanie románu Markízov dedič vyšlo len nedávno: Diabol, čo ju skrotil.

 

Pozrite si, čo o knihe hovoria ostatné čitateľky: Markízov dedič

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dokonalosť..

(Persefona, 8. 7. 2009 13:21)

Ako sledujem komentáre,tak si pripadám čudne, vždy sa mi páčia knihy, ktoré ostatní považujú za nič moc.Túto knihu som čítala nespočetne krát a vždy mám po prečítaní dobrý pocit.Hrdinka nie je dokonale krásna miss sveta, ale obyčajné dievča so skvelou povahou a presne to mám rada. Vždy ma fascinovala farba jej očí-fialová :) A považujem za svoju osobnú výhru to,že Ophelia nakoniec prehrala v boji o Duncana. Pri čítaní mám trpkosladký pocit, akoby som sa so Sabrinou stotožňovala a to sa mi veľakrát pri romantických knihách nestalo.

super

(ada, 1. 4. 2009 12:05)

túto knihu som čítala dávno, ale doteraz mi utkvela v hlave ako všetky knihy od Lindseyovej.

nazor

(lubica1995, 28. 3. 2009 13:36)

Možno preto, že prvú som čítala Diabol, čo ju skrotil, sa mi táto kniha zdala len akýmsi úvodom k nej. Akoby sa autorka pripravovala na príbeh o Ofélií a použila na to škaredé káčatko. Nič moc.