Choď na obsah Choď na menu
 


Milá podvodníčka

Barbara CARTLAND

MILÁ PODVODNÍČKA

THE LITTLE PRETENDER

Vydavateľstvo: Ikar, 2000

Obrázok ANOTÁCIA:

Iona, pôvabná, červenovlasá chovankyňa anglického šľachtica, žijúceho v exile v Paríži, súhlasí s cestou do Škótska, aby zistila, či mocný vojvoda z Arkrae stojí na strane zosadeného kráľa Jakuba. Po príchode na Škótsku vysočinu sa Iona neraz ocitne v nebezpečenstve a zažije mnohé dobrodružstvá. Nakoniec objaví lásku a odhalí tajomstvo svojho pôvodu.

 

 

Obrázok

 

Príbeh sa začína tým, že Ionu v Paríži obťažuje istý muž. Na pomoc jej príde záhadný cudzinec, ktorého Iona považuje za najkrajšieho muža, akého kedy videla. Zároveň sa jej ale zdá príliš chladný a panovačný. Navyše má pocit, že ho mrzí , že ju musel ochrániť.

Iona odchádza do Škótska, aby sa na hrade Skaig predstavila ako nevlastná sestra terajšieho vojvodu - lady Elspeth MacCragganová. Má tam isté poslanie: musí zistiť, či vojvoda stojí na strane zosadeného kráľa Jakuba a má získať informácie o Torrishkých slzách - náhrdelníku z diamantov, ktoré darovala lady Torrishová princovi v predvečer boja pri Cullodene. Kolujú totiž chýry, že náhrdelník môže byť na hrade Skaig.

Na hrade Skaig sa opäť stretáva so záhadným záchrancom z Paríža, ktorým nie je nikto iný, než sám vojvoda z Arkrae...

 

Spracovala Elen

 

Náhľad fotografií zo zložky Barbara Cartland

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.