Choď na obsah Choď na menu
 


Milenec lady Sophie

Lisa KLEYPAS

Milenec lady Sophie

Obrázok

V originále LADY SOPHIA`S LOVER

vydalo Domino 2003

Obrázok Anotácia:

Jedinou ctižádostí ženy je vzbuzovat lásku, prohlásil před lety největší z francouzských dramatiků. Jedinou ctižádostí lady Sophie je však zdiskreditovat policejního soudce, sira Rosse Cannona. Kvůli jeho chybnému rozhodnutí ztratila lásku a přišla o majetek. Zbyla jí jen touha po odplatě.

Odhodlaná Sophie proniká do Cannonova úřadu i soukromí, studuje jeho každodenní zvyklosti. Svádí ho, stává se pro něj nepostradatelnou, a to jen proto, aby mocného úředníka nadobro zničila, pošlapala mu duši a zlomila srdce.

Láska si však najde cestu nejen do srdce otevřeného, ale i do srdce dobře opevněného, není-li hlídka dostatečně bdělá. Sophie uvězní v okovech smyslnosti a vášně nejen sira Rosse, ale i sebe samu. Ačkoliv se urputně snaží dostát svému nevyřčenému slibu, cosi v jejím nitru se hroutí.

Obrázok

K anotácii treba dodať, že sir Ross Sophiu nepripravil ano o lásku ani o majetok, a ako sa nakoniec ukáže jeho rozhodnutie vôbec nebolo chybné, ale to už troška predbieham. Ross bol sudcom, ktorý odsúdil mladšieho brata Sophie a poslal ho na trestaneckú loď, kde následna zahynul po epidémii moru. Preto je Sophia rozhodnutá rozdupať sira Rossa na prach. Od začiatku však nič nie je také ako by malo byť a Sophia si vôbec nepredatavhje vrchného sudcu ako príťažlivého muža, čo rozhodne naruší jej plány, pretože v jeho náručí na akúkoľvek pomstu rýchlo zabúda. Keď už je Sophia takkmer predvedčená že na pomste jej už až tak nezáleží, veci sa začínajú komplikovať.

Zaujímavý a veľmi dobre napísaný príbeh, ktorý sa číta jedným dychom, i keď som podľa toho ako bol sir Ross vykreslený v predchádzajúcom diely série Záhadná kráska očakávala niekoho o čosi tvrdšieho, niekoho kto tak ľahko nepodľahne, veď mu predsa hovorili mních z Bow Street ! A ono sa objaví Sophia a sir Ross je z toho hneď namäkko, teda vlastne skôr na tvrdo .

 

Bow Street Runners
Someone to Watch Over Me (1999) - Záhadná kráska (Domino 2000 / 2006)
Lady Sophias Lover (2002) - Milenec lady Sophie (Domino 2003)
Worth Any Price (2003) -Hlas srdce (Domino 2003)

Obrázok Obrázok Obrázok

 

 

 

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.