Choď na obsah Choď na menu
 


Moje pokušenie

Brockway Connie

Moje pokušenie

My Seduction (2004)

(IKAR 2010)

ObrázokKate Nashová Blackburnová sa zúfalo snaží, aby so svojimi dvoma sestrami neupadla do chudoby. Odhodlane sa vydáva na cestu do severného Škótska na hrad bohatého markíza. Dúfa, že s jeho pomocou sa jej podarí znovu získať spoločenské postavenie a úctu. Cestou ju však opúšťa slúžka i pohonič a ona sa ocitne v zapadnutom hostinci zoči-voči drsným zabijakom. Nečakane jej prichádza na pomoc záhadný horal. Je to Kit MacNeill, ktorý kedysi zložil prísahu, že bude ju a jej rodinu ochraňovať. Ponúkne jej sprievod na hrad Parnell, aj keď Kate inštinkty varujú, aby neverila tomuto neotesanému, nebezpečnému človeku. Čoskoro však zistí, že za drsným zjavom horala a vojaka sa skrýva ohľaduplný, kultivovaný človek. Kto je tento muž plný protirečení s temnou minulosťou? Aké tajomstvo sa skrýva v jeho nepreniknuteľnej duši? Prečo sa Kate cíti v jeho prítomnosti ohrozená i bezpečná zároveň?

Kit nie je pre Kate až taký neznámy, je to muž ktorého voči nej viaže prísaha, tú chce teraz Kit konečne splniť, aby mohol opäť sledovať svoje vlastné ciele. Strastiplná cesta za získaním svojho šťastia a svojho starého života sa však nevyvíja podľa Katiných predstáv a ona je nútená siahnuť až na dno svojich síl, aby vydržala všetko čo jej osud pripravil. Najväčším pokušením je však pre ňu Kit...

Kate netuší, že najväčšia skúška ju čaká až na konci jej cesty kde sa bude musieť rozhodnúť medzi...

Strašne pekný príbeh, dojem mi však bohužiaľ kazil trocha kostrbatý preklad, no aby som bola úprimná viac ako kostrbatý. Už dávno sa mi nestalo aby som našla v knihe také do oči bijúce chyby. A ako iste viete takéto niečo jednoznačne dokáže pokaziť čitateľský zážitok i z tej najlepšej knihy.

Knihy Connie Brockway  mám ozaj rada, jej príbehy sú jedinečné a hrdinovia pôsobia tak naozajstne so svojimi chybami a nedostatkami, ale hlavne počas príbehu sa mám krásne vyvíjajú a menia, aby v závere pochopili, čo od života vlastne chcú a že nič nie je celkom také ako sa na prvý pohľad zdá.

Jedno srdiečko strhávam za ten preklad :(

Spracovala LENKA

 

Rose Hunters
1. My Seduction (2004)
Moje pokušenie (IKAR 2010)
2. My Pleasure (2004)
3. My Surrender (2005)

 

Náhľad fotografií zo zložky Connie Brockway

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(Lenka P, 4. 2. 2011 20:21)

Och, tí Škóti... :)