Choď na obsah Choď na menu
 


Nahý markýz

Sally MacKenzie

ObrázokNahý markýz

 The Naked Marquis (2006)

Ikar CZ 2010

Nahý markýz je další příběh z volné série historických romancí z pera americké autorky Sally MacKenzie. Přináší humor, napínavé dobrodružství a erotické jiskření. Zdá se, že Charles Draysmith je velmi praktický muž, a pokud jde o nabídky k sňatku, jeho dvoření je asi tak romantické jako vřesoviště v prosinci. Emma Petersonová je sice pouze farářova dcera a on nový markýz z Knightsdale, ale možná by se radši oženil s ní, než aby snášel dění na svatebním trhu. Když však prohlásí, jak moc se těší na příležitosti, při nichž zajistí dědice, to už je na každou dámu moc...

Aby ji uklidnil, bude muset přiznat pravdu. A tou je, že se šíleně zamiloval...

 

Obrázok

Veľmi dobré, pohodové a vtipné čítanie, myslím že kniha sa mi páčila oveľa viac ako predchádzajúci diel série. Charles nikdy neočakával, že získa titul markíza, ale okolnosti mu ho zhodili rovno do náruče. Charles teraz stojí pred obrovskou zodpovednosťou, ktorá mu z titulu vyplýva, ale nie len to jeho brat po sebe zanechal tiež dve malé dcérky a Charles je zrazu kvôli tomu ale i preto, že sa to od neho očakáva nútený pomýšľať na manželstvo. Manželstvo ako také mu hrôzu nenaháňa, má vopred premyslené ako s manželkou naloží, skôr sa desí toho čo tomu predchádza – dvorenie a výber manželky. Zmierený so svojím osudom rozhodne sa postupovať pri výbere manželky čisto prakticky a logicky. V jeho pláne sa ale zrazu objavujú trhliny, keď stretáva Emmu, kamarátku s detstva, ktorá robí jeho neteriam dočasnú vychovávateľku.

Emma bola do Charlesa zamilovaná hádam celý svoj život, tak by sa zdalo že keď ju muž jej snov hneď po príchode na svoje panstvo požiada o ruku, bude skákať od radosti. Ale ten muž má k Emminej nechuti k manželstvu s ňou celkom nesprávne dôvody. Po prednesení tak praktického a neosobného návrhu, nemá Ema inú možnosť, len po Charlesovi niečo hodiť.

Ešte sa nám tu objaví jeden stratený poklad a samozrejme jeden darebák..

Pútavé a zábavné čítanie, i keď pán markíz bol nahý až pričasto...

Odporúčam, páčilo sa mi to ...

Spracovala LENKA

Naked Nobility
1. The Naked Duke (2005) -Nahý vévoda (IKAR 2009)
2. The Naked Marquis (2006) - Nahý markýz (Ikar2010) 

3. The Naked Earl (2007) - Nahý hrabě (Ikar2010)
4. The Naked Gentleman (2008) Nahý džentlmen (Ikar2010)
5. The Naked Baron (2009)
6. The Naked Viscount (2010)

Obrázok

 Obrázok Obrázok Obrázok

 

Náhľad fotografií zo zložky Sally MacKenzie

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.