Choď na obsah Choď na menu
 


Nebezpečný milenec

Becnel Rexanne

Nebezpečný milenec

Obrázok

Originál: Dangerous to Love

V ČR: Nebezpečná přitažlivost (Alpress 2003)

Slov. spis. 15.7.2010.

Obrázok
  Očarujúca historická romanca od populárnej americkej autorky. Dvadsaťosemročná slobodná Lucy Drysdalová žije na vidieckom sídle svojho brata, vychováva jeho deti a sníva o živote v Londýne. Nečakane zasiahne náhoda: Lucy získa miesto gardedámy mladej Valérie, krstnej dcéry grófky Westcottovej, a vzrušujúce veľkomesto s jeho lákadlami i nástrahami v podobe nebezpečne príťažlivých mladých mužov je na dosah...

Rok 1829.

 

Vzdělaná a samostatná Lucy trpí na venkovském sídle nudou. Je vychovatelkou dětí v rodině svého bratra a hrozí jí, že zůstane starou pannou. Za těchto okolností přijme s neskrývaným nadšením roli gardedámy u mladičké lady Valerie a odjíždí do Londýna. Tam se setká s přitažlivým hrabětem Ivanem z Westcottu, v němž vinou zážitků z krutého dětství zakořenila hořkost vůči aristokratické společnosti, která ho kdysi jako levobočka nemilosrdně odvrhla. Hrabě se za to cynicky mstí nejen své upjaté babičce, ale na ženách všeobecně. Ustaršená Valerie mu do oka nepadne, ale v tamperamentní Lucy cítí další snadnou kořist…

Obrázok

     Práve som ju dočítala, ale plnohodnotnú recenziu nenapíšem. Obávam sa, že by som nebola objektívna. Z regentského obdobia mám obľúbené len dve autorky a všetko ostatné mi pripadá len ako kópia ich kníh. Mám dojem, že všetko podstatné už bolo povedané, autorky vykrádajú jedna druhú a príbehy sú iba variáciami toho, čo už napísal ktosi iný. Aj tu nachádzame nemilovaného, v detstve odvrhnutého hrdinu (tu dokonca poloCigána), z ktorého vyrástol citový mrzák a hrdinku – starú dievku, ktorá sa ho pokúša svojou láskou spasiť. Aj tu je autoritatívna stará matka, ktorá je „na nože“ s hrdinom. „Nebezpečný milenec“ nie je zlá kniha. Nie je hlúpa, vulgárna, ani nudná. Je to len tým, že som už presýtená regentským obdobím a tak to nechám na niekoho iného. Ale Becnelovú rozhodne neopúšťam – len sa rozhliadnem po niečom „stredovekom“.

Kristína

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Rexanne Becnel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pokracovanie

(nika, 21. 11. 2011 21:07)

Užasna kniha nahodou neviete ci nema pokracovanie ..jeho priateľoch (Aley, Elliot..)

...

(matula, 27. 2. 2011 21:25)

ja som ju citala vo vlaku a ludia na mna divne pokukovali,lebo som sa do nej uplne vzila,dokazala ma rozosmiat aj licka mi rozpalila..:) takze sa priklanam k nazoru,ze je dobra a oplati sa ju precitat:)

Pekné

(Kitty, 6. 12. 2010 15:40)

Ja som bola veľmi potešená touto knižkou.Páčila sa mi hlavná hrdinka Lucy, bola to šikovná žena,žiadne tintítko vedela sa postarať o seba aj o druhých a mala božskú trpezlivosť s Ivanom, aj keď určite mal morálny nárok byť nahnevaný na celý svet a hlavne na svoju ,,rodinu", alebo skôr ho naozaj veľmi milovala. Proste bolo to krásne a dojímavé hlavne na konci Mne sa to veľmi páčilo.

Zjednodušene

(Dana, 29. 10. 2010 23:30)

každý romantický príbeh je o tom istom, on a ona stretnú, preskočí iskra, niekedy skôr, niekedy neskôr a nakoniec ku šťatiu dôjdu, niekedy jednoduchšie, niekedy ťažšie a je jedno, v ktorom období sa to odhrá. Myslím si, že ide hlavne o štýl akým to autorka zmieša dohromady. Pri toľkom možstve romantických kníh asi ani nie je možné, aby sa niektoré dejové línie nepodobali. Myslím si, že R. B. to v tejto knihe namiešala veľni dobre. Každému sa však páči niečo iné. Ja napríklad mám najradšej regentské obdobie. Čítanie tejto knihy som veľmi dlho odklada, v českom preklade som ju mala doma najmenej dva roky. Nieviem, či to bolo tým, že som od nej veľa neočakávala, lebo ani anotácia a ani obal ma veľmi nenadchli, ale keď už som ju začala čítať, nedokázala som ju odložiť. Napriek tomu, že mi dosť pripomínala Peklo a raj od McKinney (dokonca obaja hrdinovia sa rovnako volali, boli nemanželskí synovia a polocigáni, ak si dobre pamätám) bola som ňou nadšená a určite sa k nej ešte vrátim. Páčila sa mi oveľa viac ako Ružová séria, asi najviac zo všetkých kníh, ktoré som od tejto autorky čítala. U mňa je to plných 5 srdiečok.

Autorky

(Jožka, 28. 10. 2010 21:29)

Súhlasim s Kristínou , že niektore autorky vymyslia nejakú dobru zápletku a väčšinou sa mi zdá , že to iné autorky napodobňujú........ale určite tam vložia aspoň tretinu svojho:)

hm, nová Becnelová?

(Kristína, 2. 7. 2010 14:21)

Ružová séria bola veľmi dobrá, som rada, že Slov. spisovateľ s R. Becnel pokračuje. Som zvedavá, či sa jej vydarilo aj toto!