Choď na obsah Choď na menu
 


Nečekaná svatba

Balogh Mary

 

Nečekaná svatba

 Obrázok

Baronet 2010

First Comes Marriage (2009)

Obrázok Královna romantické literatury zahajuje svůj nový cyklus, který představí neobvyklou rodinu - sestry Huxtablovy. Prostřední z nich je Vanessa, hrdá a smělá mladá vdova, pronásleduje nejžádanějšího nezadaného mladého muže Londýna. Její důvody však nemají nic společného s láskou. Pak však přijíždí neodolatelný Elliott Wallace, vikomt Lyngate, a uvrhne celou zapadlou vesničku Throckbridge do zmatku. Největší změny však přinesl Huxtableovým, neboť jediný mužský člen rodiny, sedmnáctiletý Stephen, neočekávaně zdědil hraběcí titul i velký majetek, který se k němu váže. Vanessa se ze všech sil snaží zachránit svou nejstarší sestru před konvenčním manželstvím s Lyngatem a nabídne se mu místo ní sama. Elliott potřebuje manželku, a proto vezme odvážnou vdovu za slovo i přes její neuváženou nabídku, neboť tím zároveň sleduje vlastní naléhavé cíle. Ale po svatební noci se stane něco podivného. Dva cizí lidé, kteří nemají naprosto nic společného, se od sebe nemohou odtrhnout. A zatímco se objevují intriky vyvolané dávným tajemstvím - jež má nečekanou spojitost s Huxtableovými - Elliott a Vanessa odkrývají úchvatná potěšení manželského lože… a zjišťují, že co se týká manželského blaha, není možné bez vzájemné lásky.
Z cyklu Sestry Huxtableovy

 Obrázok

 Anotácia tento krát vcelku obsiahla, tak len troška poopravím niektoré fakty. Huxtabloeovci mi neprišli nijako neobvyklí ani nič podobné. A Vanessa teda určite neprenasleduje Elliotta, dokonca ho nemôže vystáť pre jeho nadutosť, povýšeneckosť a aroganciu, čo mu aj patrične dá niekoľkokrát pocítiť. Život Huxtableovcov sa ozaj zmení od základu a oni sa s tým musia vysporiadať, a darí sa im to vcelku dobre, kým ale Vaneesa nepochopí, že Elliott chce požiadať o ruku je sestry Meg, a tá, aby zabezpečila rodine ľahký život, by určite ponuku prijala, Vanessa ale nechce pripustiť, aby sa jej sestra obetovala pre nich znova. A tak požiada Elliotta o ruku ona, k jej obrovskému prekvapeniu Elliott súhlasí. Začína sa kolotoč prekvapení, nedorozumení a zmätkov, kým manželia nájdu k sebe cestu.
Pri tejto knihe mi Hroooooozne vadilo to neustále pripomínanie toho, že Vanessa nie je krásna, dokonca ani pekná, no čítať to dookola stále takmer na každej strane bola otrava. A to mám Baloghovej štýl písania rada, s týmto sa mi ale ozaj omrzela. Ako by nestačilo popísať Vanessu ako priemernú, ešte i postavy knihy dookola omieľajú ako Vanessa nie je krásna, dokonca ani pekná, ale nie škaredá, vlastne, keď sa usmeje, je celom príťažlivá, ale nie pekná či dokonca krásna.... a takto to šlo dookola takmer na každej strane, no do omrzenia.
Áno, pani Baloghová, pochopila som, že Vanessa nie je krásna, dokonca ani pekná!!!!
A preto má u mňa táto inač celkom čitateľná kniha len mizerné skóre
!


Spracovala Lenka

Huxtable Quintet
1.
First Comes Marriage (2009) - Nečekaná svatba Baronet 2010
2.
Then Comes Seduction (2009) - Vášnivé námluvy Baronet 2010
3.
At Last Comes Love (2009)- VŠE KONČÍ LÁSKOU Baronet 2010

4. Seducing an Angel (2009) - SVEDENÝ ANDĚL Baronet 2010
5. A Secret Affair (2010)

 

 


 

 

Náhľad fotografií zo zložky Mary Balogh

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

o krásu celkom nejde

(saša, 4. 11. 2010 17:46)

Súhlasím s Danou, lebo si myslím, že o to, či Vanessa bola alebo nebola taká krásna ako jej sestry tu vôbec nejde.
Musím sa priznať, že som do novej série od Baloghovej vkladala veľké očakávanie. Autorka patrí k mojim obľúbenkyniam. Séria o Bedwynovcoch načatá Nezabudnuteľným letom a pokračujúca Čarami lásky však v niektorých z príbehov o Bedwynovcoch moje očakávania nenaplnila. A keďže Slovenský spisovateľ sa s pokračovaním Pavučiny lásky nijako neponáhľal (mne sa táto kniha páčila), prijala som sériu o súrodencoch Huxteblovcoch s veľkou dávkou nádeje na kvalitné romantické príbehy. Po prečítaní konštatujem, že som sa v úvodnom príbehu v autorke nesklamala a pevne verím, že si tento trend zachovajú aj ďalšie. Čo sa týka „nepeknej“ Vanessy z tejto romance, vnímam autorkino prizvukovanie onoho nedostatku oproti sestrám v kontexte príbehu. Možno ho môže byť na niekoho veľa, ale ja som to vnímala ako kontrast, ktorý sa prejavuje napr. v tom, že napriek svojmu vzhľadu sa Vanessa jediná vydala. Hoci jej manželstvo netrvalo dlho, poukazuje to na kvality jej charakteru. V neposlednom rade to hralo svoju úlohu aj vo vzťahu k Elliottovi – výber manželky tak ovplyvnili celkom iné okolnosti ako krása – nakoniec sám Elliott poznáva, že Vanessina krása sa skrýva pod povrchom, sám ju o jej kráse presviedča. Myslím si, že Vanessu si na základe toho, že nebola pekná ako jej sestry, netreba predstavovať ako nejakú "škratu". Zrejme len jej vzhľad nebol oslnivý (každý z nás sa nakoniec stretol so súrodencami, ktorí sa na seba vôbec nepodobali – jeden zdedil po predkoch to, druhý ono – genetika je svojská). Nemyslím si ani, že toto je moment, na ktorom stojí podstata celého príbehu. Ide o niečo celkom iné – o zbližovanie dvoch cudzincov, ktorí prenikajú cez vonkajšiu škrupinu a objavujú nepoznaný cit. Dúfam len, že ďalšie príbehy Huxteblovcov si tento dobrý trend udržia. Dve pokračovania ma už čakajú na polici a teším sa na ne. Zároveň dúfam, že autorka poodhalí aj tajomstvo ďalšej zaujímavej postavy – Constantina.

Až také hroooooozné?

(Dana, 23. 10. 2010 19:02)

Podľa mňa to až také hrozné nebolo. Je pravda, že sa tam formulácia o Vanessinom vzhľade opakovala viackrát, ale vzhľadom k tomu, že Vanessa pochádzala z rodiny, kde boli všetci okrem nej krásni a jej vzhľad podstane ovlyvňoval jej život a konanie, tak si myslím, že to bolo celkom opodstatnené. Možno mohla autorka túto formuláciu trochu skrátiť, aby nebolo únavné opakovane to čítať. Ale inak bola táto kniha veľmi pekná. Príbehy o postupnom zbližovaní hrdinov, ktorí sa zoberú alebo zasnúbia iba formáne alebo z rozumných dôvodov a nakoniec sa do seba zamilujú sú pre mňa tou pravou romantikou. Ja by som dala minimálne tri a pol možno aj štyri srdiečka.

Vanessa

(Jožka, 12. 10. 2010 17:02)

Vanessa bola najprv obetava lebo chcela zachrániť štastie svojej sestry ....vymenila jej štastie za sestrine a nakoniec bola štastná jej sestra ale aj ona sama a aj jej manžel.....to je na týchto ramanov velmi pekne:)