Choď na obsah Choď na menu
 


Neodolateľne zvodná

Johanna Lindseyová

Malory Family

Neodolateľne zvodná

Obrázok

V originále: No choice but seduction / 2008/ - Boyd a Katey

Vydal: IKAR  2009

Obrázok

 Anotácia:

Johanna Lindseyová patrí medzi najlepšie svetové autorky romantických príbehov. Najnovší – Neodolateľne zvodná – rozpráva o temperamentnej Katey. Katey netuší, že vďaka Boydovi Andersonovi, ktorý sa do nej zaľú bil na prvý pohľad, zažije omnoho viac dobrodružstva, vášne i romantiky, ako je bežné pre dobre situovanú mladú dámu, ktorá chce spoznať svet. Jej život už nebude nikdy nudný...
 
Príbeh sa začína odchodom Katey z mestečka Gardener v Spojených štátoch, keď jej umrela matka. Túžila po dobrodružstve, po romantike a chcela precestovať svet. V zájazdnom hostinci počula jednej noci z vedľajšej izby vzlyky. Našla dievčatko so zviazanými rukami a zapchanými ústami. Dievčatko odviedla do bezpečia s úmyslom odovzdať ho rodine v Londýne. Aké však bolo prekvapenie, keď ju zadržal mladý, mocný, atraktívny Američan a obvinil ju z únosu dievčatka, ktoré práve zachránila! Vďaka Boydovi sa dostáva na cestu plnú vzrušenia, vášne a prekvapení.
 
Príbehy Johanny Lindseyovej sa zvyknú odohrávať v rôznych časových úsekoch histórie, od stredoveku, amerického divokého západu až po regentské Anglicko a Škótsko. Napísala dokonca aj niekoľko science fiction romancí. Aj najnovší príbeh poteší jej fanúšičky a určite si získa romantické duše...
 
Prečítajte si ukážky z knihy „Neodolateľne zvodná“.

Obrázok

 
 Tak z tejto Maloryovky som v rozpakoch, i keď je pravda že JL patrí medzi moje najobľúbenejšie autorky, nemôžem si pomôcť ale táto kniha mi prišla tak trocha nasilu napísaná, proste aby Maloryovci nejako pokračovali. No koľko ľudí, toľko chutí ale...
Proste sa tu toho dialo tak veľa, že to príbehu a hlavne vzťahu hlavných hrdinov ublížilo - podľa mňa sa tu riešil skôr únos, Antonyho otcovstvo, Jamesova nechuť k Andersonovcom, vzťah Katey k rodine jej matky a proste na 287 stranách potom veľa priestoru pre rozvíjanie vzťahu medzi Boydom  a Katey neostalo. Tí dvaja vlastne spolu sami takmer ani neboli .
Ako sa hovorí niekedy je menej viac u tejto knihy to rozhodne platí, menej napínavých scén a rodinných stretnutí a viac priestoru pre Katey a Boyda by knihe rozhodne prospelo.
Ale pravdou je že sa znovu stretávame so starými známymi Maloryovcami a to urobí každému fanúšikovi JL radosť!
Takže čítajte a napíšte svoj názor, ja ale zatiaľ dávam len

 Malory Family
1. Love Only Once / 1985/ -Regina a Nicholas - Miluj len raz (Ikar 1996)
2. Tender Rebel / 1988/ - Roslynn a Anthony - Nežná rebelka
(Ikar 2004)
3. Gentle Rogue / 1990/ - Georgina a James - Nežný darebák
(Ikar 2000)
4. The Magic of You / 1993/ - Amy a Warren -Čaro mladosti
(Ikar 2000)
5. Say You Love Me / 1996/ Kelsey a Derek - Vyznaj mi lásku
(Ikar 1999)
6. The Present / 1985/ Anastasia a Christopher
7. A Loving Scoundrel / 2004/ - Danny a Jeremy - Zamilovaný darebák
(Ikar 2005)
8. Captive of My Desires / 2006/ - Drew a Gabrielle - V zajatí túžob
(Ikar 2008)

9. No choice but seduction / 2008/ - Boyd a Katey - Neodolateľne zvodná (Ikar 2009)
Obrázok Obrázok
ObrázokObrázokObrázok  

 

 

 
 

ObrázokObrázok

Obrázok  

 

 

 

 

Neodolateľne zvodná vychádza v ČR pod názvom Dáma a námořník v decembri 2009!

 

Obrázok

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

unos

(lubica1995, 19. 9. 2010 23:31)

únos Judith- samozrejme. Chcela som ešte spomenúť moment, ako sa Boyd prizná Jamesovi a Antonymu, že sa mu Katey veľmi páči a má oňu záujem. Všemožne sa snažili mu ukázať, ako má zviesť ženu. A moment prekvapenia, keď zistili, že Katey je Maloryová! Sama s Boydom na lodi. S tým Boydom, ktorému vysvetlovali, ako ju zviať. Pekná ironia. :)) Sper to bolo.

Názor

(lubica1995, 19. 9. 2010 0:36)

Nezdalo sa mi, že by sa príliš v knihe opisoval únos.... neviem, čo si mala na mysli, únos lodi Drewa Andersona?, Dokonca ani Tonyho otcovstvo sa príliš neriešilo, podľa tvojho opisu som čakala, že sa na to príde na začiatku knihy, ale nieje to tak. Bolo to pekne rozpísané, nebolo to rozlíčené pár slovami, ako záver, to je pravda, ten bol skrátený a dala by som mu trošku napätia. A Jamesovu nechuť k Andersonovcom som predýchala okamžite.. bolo mi hneď jesné, že ju len predstiera a v momente, ako sa Boyd zasmial na spôsobe, akým "donútili" Jamesa sa oženiť som vedela, že sa vlastne majú naozaj radi. kludne by si zaslúžila o srdiečko viac. Ako aj tretý a šiesty príbeh.. Baby, bolo to dobré čítanie. Len treba byť v obraze, kto je kto. :)

ôsma

(lubica1995, 19. 9. 2010 0:28)

Nedokážem si celkom predstaviť, že by som si túto knihu kúpila v kníhkupectve, nevediac, že existujú predošlé diely. Ak by to tak bolo, viem určite, že by som ju pokladala za obyčajný priemer a nikdy by som sa k nej nevracala. Aj keď tam bolo množstvo pekných scénok- Ako Boyd požiadal Katey o ruku vlastne v prvom možnom okamihu, keď boli sami, alebo ako sa na "opustenej" pláži hádali, či aj piráti, ktorí ich skoro zabili boli súčasťou jeho plánu dostať ju, kde ju chcel mať. Hej, bola to pekná a vtipná knižka. A áno, scénka, ako Antony chcel Katey oznámiť, že je jej otcom bola úžasná. Vôbec sa mi nezdalo, že by to autorka moc rozpisovala, skôr by som jej trošku vytlka, že záver uponáhlala. Tak pár stránok by jej prospelo. Páčilo sa mi, ako sa v knihe vykreslil Antonyho predošlý život. Nedá sa povedať, že by tu dostali priestor všetci Maloryovci, to nieje pravda. Napríklad Derek v knihe bol spomenutý možno len raz. Hovorím, ako samostatná kniha, pre čitateľku, ktorá nečítala Malory, nič moc. Ale ako kniha so série... je to moc krásne čítanie... Mala som to pred očami ako film.

SKVELA

(Evka, 23. 4. 2010 15:27)

kniha.. ja by som skor povedala, ze jedna z lepsich lindseyoviek/maloryoviek, pretoze sa tu spominaju postavy z ostatnych romanov, vsetko pekne do seba zapada a hlavny hrdina ma praveze velke plus, lebo je iny, nie taki suknickar ako ostatni muzi tejto serie.. a od zaciatku uzasne zamilovany! Ale minusove body prekladatelke za nejake chybicky.

pre Luciu

(lusanna, 1. 12. 2009 17:05)

Je sice pravda ze hlavny hrdinovia nemaju velmi priestor no mne osobne sa velmi pacila, pretoze sa mi pacia rozhovori Jamesa a Tonyho, a ich prieky s kymkolvek, velmi sa na tom zabavim, takze odporucam precitat.

!!!!!!

(Lucia, 27. 9. 2009 21:02)

Velmi sa mi paci saga Maloryovcov a vzdy sa potesim novemu dielu, ale teraz ste ma vaaaaaaaaaaaaazne vystrasili!!!!!!!!! Chcela som si tu knihu zaobstarat, no ale po precitani recenzie ............

Lindseyka

(Zuzana, 14. 9. 2009 15:16)

Táto kniha sa mi páčila najmenej zo všetkých Maloryoviek. Johonna píše úžasne a ja som obvzlášť zaťažená na historické romány. Ešte musím povedať, že tento web je perfektný. Ďakujem, len tak ďalej :-)

Lindseyova

(ivanka1992, 26. 7. 2009 11:48)

Tuto knihu som mala moznost citat v anglictine . Kate cestuje na lodi Boyda spat do Anglicka kde zije rodina jej matky . Cestou sa zoznami s Boydom , ktory sa do nej zamiluje na prvy pohlad . Ona mu vsak povie , ze je vydata a matka dvoch deti . Anthonymu poslu odkaz , ze uniesli Judith . Stretavame sa tu aj s bratrancom Roslyn , ktory podla vsetkeho malu Judith uniesol pre peniaze . Tuto situaciu sa snazia vyriesit Tony s Boydom a s Jeremym , ktory sda prave vratil zo svadobnej cesty . Pri Judith vsak najdu Kate a Boyd si vsetko zle vysvetli . Dalej je tu pozvanie Tonyho , aby sa Kate prijala pozvanie na veceru . Judith , ktora si velmi Kate oblubi a nechce ju nechat odísť . Vracia sa i James z cesty , kde pomahal Drewovi a spoznava Kate , ktora odchdza na sidlo Jasona pretoze pozna jej rodinu . A tak to pokracuje dalej.....

Na tuto cast som sa velmi tesila , len ma tak trochu sklamalo spravanie Boyda , mozno som cakala rozvazne spriavanie , muza , ktory vie co chce a ide za tym . Nemala som z neho moc pekny pocit , jednoducho nezapadal do linie zhyralcov a muzov s typickym humorom . Skor sa tu riesi vztah medzi Kate a Tonym , do ktoreho sa zapletie ako inac i James . Pacilo sa mi ako Tony na jednej strane pochyboval o svojej dcere Kate , ako sa so situaciou snazil vyrovnat , ale hned ako sa dozvedel , ze odisla s Boydom sa z neho stal majetnicky otec , ktory nevahal sa okamzite vybrat za nimi , aby svoju dceru chranil . Kate to vsak tiez nema jednoduche , musi o svoju lasku pojovat , jej strycko James má mensie vyhradu voci barbarovi z Ameriky (je preds ajeho neter) . A tak vznika plno vtipnym scén , kdes a mala žena musi postavit proti svojmu stryckovi a otcovi , len aby mohla ziskat muza , ktoreho miluje , to ci sa jej to podari a s cim presvedci svoju rodinu , si musite precitat sami . Hlavne je , ze Kate je Maloryova a preto tato kniha nemoze sklamat ani toho najvacieho kritika.