Choď na obsah Choď na menu
 


Neskrotná

Amanda Quick

Neskrotná

 

V origináli: RECKLESS

Vydal: Wist 1997

 

Obrázok  Anotácia:

Čo má robiť rodič neskrotnej dcéry, ktorá  sa ženie z maléru do maléru a pritom sa nebezpečne blíži k vekovej hranici starých dievok?

 Phoebe Claringtonová pochádza z rodiny anglického aristokrata. Jej najbližší majú už plné zuby jej trúfalého správania a vyhľadávania dobrodružstiev. Preto ju chcú čím skôr vydať. Nie je to však také jednoduché, lebo Phoebe očakáva, že jej nastávajúci sa bude správať ako šľachetný a galantný stredoveký rytier...

 Životnú cestu jej však skríži Gabriel Banner, gróf z Wyldu, ktorý nemá príliš vyberané spôsoby. Navyše sa pred rokmi dostal do sporu s jej rodinou.

 V súboji dvoch mužov súperiacich o dobrodružné Phoebino srdce sa znova potvrdí staré príslovie, že nie je všetko zlato, čo sa očiam blyští.

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh od Amandy Quick.

Knihy od Amandy mám rada hlavne pre ich detektívnu zápletku, je pravda, že hrdinovia sa takmer vždy zapletú do niečoho tajomného, je to podľa mňa spestrenie oproti iným knihám tohto žánru.

K doplneniu obsahu: Gabrielov spor s rodinou Phoebe pochádza z toho, že sa pred ôsmimi rokmi podieľal na úteku staršej sestry Phoebe.

Odvtedy vidí Phoebe Gabriela ako svojho vysnívaného rytiera ktorý má síce časom zašlé brnenie, ale i tak sa naňho obráti a nadviaže s ním kontakt ako záhadná dáma v závoji a požiada ho o pomoc pri pátraní po vrahovi svojho nápadníka.

Všetko sa však začína nečakane komplikovať...........

Aj napriek tomu, že Phoebe má hrozný vkus, impulzívne nápady, trošku kríva a privádza všetkých, ale hlavne Gabriela do zúfalstva, je to veľmi sympatická hrdinka

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Amanda Quick/ Krentz

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

sarmantne

(alexandra, 14. 8. 2009 18:48)

phoebe velmi sympaticka a pekna a pripominala my mna. gabriel je taky troska ako zurivy pes a nepaci sa my ze odmieta dievkine navrhy pustat sa do dobrodruzstva pripada my taky napety.... inak perfektne vydanie ako vsetky od quickovej

Phoebe mi vytáčala

(janka, 28. 11. 2008 15:06)

mňa sa tento príbeh páčil, ale Phoebe mi strašne liezla na nervy, len kvôli nej by som knihe dala len 3srdiečka - mne pripadala strašne hlúpa a naivná

Túto knihu som dlho zháňala...

(Elen, 27. 11. 2008 14:29)

kým som si ju mohla prečítať.
Treba doplniť, že Phoebe je vydavateľkou Gabrielových diel a on to ani nevie...dočasne...
To ma bavilo!