Choď na obsah Choď na menu
 


Nevěsta z Blackthornu

Elizabeth LOWELL

NEVĚSTA Z BLACKTHORNU

UNTAMED (1993)

Vydavateľstvo: Baronet, 1999

ANOTÁCIA:

Obrázok Jaro za vlády Jindřicha I., severní Anglie.

Udatný normanský válečník Dominic le Sabre obdrží od krále povolení přivlastnit si rozsáhlé panství na severu Anglie. S ním získá i jeho dědičku, krásnou Meg. Dívka náleží k rodu, kde se ženy rodí se zvláštní schopností, ale i prokletím. Dokáží nejen léčit a uzdravovat, ale vidí i do duše každého člověka. Naproti tomu nejsou schopny porodit mužského dědice, pokud nebyl počat z lásky. Dominic le Sabre se nijak netají tím, že od Meg očekává jediné - zdravé syny. Když pochopí, jaké prokletí pronásleduje jeho glendruidskou manželku, a navíc na jejich manželském štěstí závisí i osud celého panství, začne se o Meg ucházet. Než Dominic pozná, že ji skutečně miluje a že mu nejvíc ze všeho záleží na jejím životě, osud mu postaví do cesty ještě řadu překážek.

Normanský rytier Dominic, prezývaný le Sabre - Meč, prichádza na hrad Blackthorn, aby sa oženil s lady Margaret, a tým si pre seba získal zároveň rozsiahle panstvo. Netají sa tým, že manželstvo je pre neho len možnosťou, ako dosiahnúť pozemky a hlavne dedičov. Jeho túžba po mužskom potomkovi je obrovská - dokonca má čitateľ dojem, že celá kniha je len a len o tom .

Meg je ale dcérou Glendruidov, starého keltského rodu, a podľa legendy nie je možné, aby porodila chlapca. Za tisíc rokov nikto túto kliatbu neprelomil. Meg dokáže liečiť, vidí do duše človeka, ale bez lásky môže porodiť "iba" dievčatko.

A hoci Dominic už pri prvom stretnutí s Meg, po nej zatúži - i keď netuší, že je to jeho nevesta - je to bojovník, ktorý nevie milovať. 

Meg je zase liečiteľkou, ktorá nevie nenávidieť.

Dominic predstavuje mier pre blackthornské panstvo, a tak žiada od Meg to, čo sám nemieni dať - lásku. Ak ho Meg bude ľúbiť, uzdraví sa tým jej milovaný Blackthorn!

Čo to ale znamená pre ženu, ktorej sa nikdy nikto nepýtal, čo chce ona?

Bude Dominic niekedy veriť dcére ženy, ktorá sa vydávala už tehotná? Môže veriť bývalej snúbenici Duncana z Maxwellu, ktorý pre neho nachystal v kostole pascu a chcel ho zabiť?

Povesť vraví, že muž, ktorý nosí Glendruidského vlka prinesie mier! Glendruidský vlk je spona stará tisíc rokov. Kedysi Glendruidovia zabili svojho náčelníka a vzali mu sponu. Odvtedy vraj vládne podľa povesti medzi národom násilie, bieda a málo glendruidských žien počalo, pretože poznali len málo radostí...

 

 Ten chlap ma príšerne štval, preto to ohodnotenie!

 

Spracovala Elen

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Elizabeth Lowell - Ann Maxwel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.