Choď na obsah Choď na menu
 


Nevhodná nevesta (Jane Featherová)

nevhodna-nevesta.jpgSvojhlavá a krásna Alexandra Douglasová prichádza do Londýna, aby si vypočula reč rodinného právnika, čo bude ďalej po smrti jej otca Sira Arthura Douglasa. Dozvedá sa, že ona a jej mladšia sestra Sylvia nedostanú žiadne peniaze a všetok rodinný majetok pripadne bratrancovi Stephenovi. Ocitá sa tak v nezávideniahodnej situácii a hoci cíti obrovskú nespravodlivosť, rozhodne sa konať. A vymyslí spôsob, ako sa dostať k peniazom a uživiť seba i svoju sestričku.

Keď Alexandra uvidí inzerát, že hľadajú človeka na pozíciu knihovníka v jej bývalom rodinnom dome, začne uvažovať. Hoci ten oznam zverejnil Stephen, Alexandra neváha a v prestrojení sa uchádza o prácu knihovníčky na katalogizovanie vzácnej knižnice v sídle Combe Abbey.

V tom čase však zavíta do Combe Abbey aj ctihodný Peregrine Sullivan. Záhadná knihovníčka s peknými sivými očami ho od prvej chvíle neodolateľne priťahuje a zdá sa, že sa nedokáže udržať od nej ďalej ako na pár krokov. Alexandre sa zrazu začne rúcať jej premyslený plán a budúcnosť je ohrozená. Musí sa spoliehať na svoj rozum, aby sa dostalo spravodlivosti zadosť.
Ale dá sa srdcu prikázať?

Vyšmykla sa jej situácia z rúk?
Bože, prečo len musel Peregrine Sullivan prísť do Combe Abbey? Nemohol jej osud aspoň raz pripraviť rovnejšiu cestičku? Už aj tak to bolo ťažké. Zvyčajne sa neľutovala, ale teraz ju hnevala toľká nespravodlivosť. Potom si utrela slzy, vyfúkala nos a znovu sa prinútila čeliť realite. Stačí, keď si pána Sullivana bude držať od tela, kým neodíde z Combe Abbey. Raz určite odíde, veď má aj iný život. Život londýnskeho šviháka.

„Ako v tranze budete sledovať  cestu Alexandry, po ktorej kráča s dávkou inteligencie, vtipu, vášne a zmyselnosti. Úžasný a očarujúci kúsok do série Blackwaterovcov.“
RT Book Reviews o novinke Nevhodná nevesta

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jane Featherová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.