Choď na obsah Choď na menu
 


Nevhodný návrh

Julia QUINN

NEVHODNÝ NÁVRH

 

V originále:OFFER FROM A GENTLEMAN

Vydavateľstvo: Ikar, 2005

Obrázok ANOTÁCIA:

Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s "krásným princem". Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji odsoudila do role služebné. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí jako princezna. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá...

 

 

 

 Tretí príbeh zo série o rodine Bridgertonových sa ozaj začína ako príbeh o Popoluške, Benedickt vie, že konečne stretol tú pravú, a rozhodne sa ju
nájsť aj ked nepozná ani jej meno, a jediná stopa ktorú má je rukavička s rodinným erbom Sophiinho otca.

Tu sa však podobnosť s Popoluškou končí, Benrdict svojú vyvolenú nenájde a jeho nádeje sa rozplinú.

O mnoho neskôr stretáva náhodou Sophie, avšak svoju tajomnú krásku pod odevom obyčajnej slúžky nespozná.

Osud si však s nimi ešte zahrá nejednu hru, a oni sú nútený stráviť spolu istý čas a vzájomnej príťažlivosti sa nevedia vyhnúť.

Medzi nimi však stojí neprekonateľná prekážka: muž ako Benedict sa predsa nežení so slúžkou!

V úlohe dobrej víly  - Violet.

Nádherne rozprávkové a jednoznačne veľmi veľmi romantické.

Jednoznačne stojí za to prečítať.

Komentár spracovala LENKA

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Julia Quinn

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Saše- Posy

(lubica1995, 1. 10. 2010 12:34)

Posy sa objavila- okrajovo, v štvrtom diely. Teda v príbehu "S láskou Elois". Vydala sa po niekoľkých rokoch strávených pod ochrannými krídlami pani Bridgertonovej, za milého farára, s ktorým žila pár mil od Sophií a Benedicta, na Hugovej fare. Šťastná a spokojná. :)) Papa.

tretia

(lubica1995, 27. 9. 2010 11:43)

Knihu som po roku znova držala v rukách. A stále to platí. Idem po poriadku, tak , mne sa zdá, že kniha o Benedictovi je veľmi pekná. Možno sa mi páči preto, lebo nemám rada Anglické konvencie z tej doby ( sex až po svadbe, žiadne dotyky, kompromitujúce situácie..) Benedict bol pre mňa jeden sexy chlapík od začiatku. Jeho vysnená princezná bola dokonalá v jeho snoch, jeho hnev bol oprávnený, keď zistil, že je to Sophia. Jeho oddanosť bola chvíľami až smiešna, ale verila som mu to. Chýba mi na konci pusinka. :)

******

(saša, 25. 7. 2009 21:55)

Taká variácia na príbeh Popolušky... Veľmi veľmi krásna. Nie naivná... Obaja hlavní hrdinovia prejdú svojím vlastným trápením, hoci tušia, že ich jediné kúzelné stretnutie bolo osudové. Napriek tomu, že Benedict sníva o fatamorgáne, páčilo sa mi, ako postupne pochopí, že žena, o ktorej sníval vlastne nemá tvár a nič o nej nevie, zatiaľ čo Sophie je reálna a ...kúzelná. Aké je jeho prekvapenie, keď zistí, že je to vlastne tá istá žena. Napriek tomu som rada, že nezanevrie na skutočnosť, že Sophie nemala iné východisko, ako neprezradiť to, čo je jej už dávno jasné...že sa zaplietla s mužom, ktorého už nikdy nemala stretnúť a na ktorého mala zabudnúť (ale čo mala robiť, keď jej tak nečakane práve on zachránil česť a život). Violet je ako matka úžasná...že tak miluje svoje deti, ktoré sa do stavu manželského dostávajú síce pomerne neskoro, ale zato s tými, ktorých milujú...a v tomto je neprekonateľná...že dokáže svoje deti vo všetkých smeroch podržať...nech sa rozhodnú akokoľvek. Benedict a Sophie svoj boj o lásku vyhrajú (napriek všekým peripetiám - a nie je ich málo). A to je na príbehoch J. Q. krásne. Rozhodne ďalšia vydarená romanca o Bridgertonovcoch.
P.S.: Inak celkom by ma zaujímalo, kam sa vytratila postava Posy. Myslím, že nikde inde sa už neobjavila, hoci sa o ňu pani Bridgertonová rozhodla postarať. Alebo mi niečo ušlo?

najkrajsia

(katka, 21. 6. 2009 12:59)

pre mna tiez najkrajsia so sagy. :)

Nazor

(lubica, 29. 5. 2009 14:10)

Najkrajšia so ságy Bridgertonovcov.