Choď na obsah Choď na menu
 


Nežná ako noc

Meagan McKINNEY

 

NEŽNÁ AKO NOC

 

Obrázok

V originále: GENTLE FROM THE NIGHT v ČR: Z temné noci

Vydavateľstvo: Ikar, 1999                               

Obrázok ANOTÁCIA:

Alexandra, dcéra známeho lekára, prijme ponuku lorda Newella a stane sa guvernantkou jeho slabomyseľného brata. Na hrade sa objavujú záhadné úkazy a ktosi sa pokúša Alexandru zabiť. Dievčina tuší, že v minulosti sa tu muselo stať čosi strašné, čo poznačilo životy oboch bratov. Má obavy o prostoduchého Samuela a postupne sa zaľúbi do pána hradu, ktorý jej zároveň naháňa strach...

 

 

 

Obrázok

Alexandra Benjaminová sa ponúkne pracovať na Cairncross Castle miesto svojho zomrelého otca - Dr. Horacea Benjamina.

Lord John Damien Newell však neočakáva ženu.

Keď sa napokon s Newellom stretne, zisťuje, že jeho brat nie je nepočujúci, ako si myslela, ale že Sam následkom strachu prišiel o schopnosť hovoriť...

Neskoršie sa dozvedá, že kedysi už bola na hrade jedna guvernantka, ktorú Damien od začiatku neznášal, ale ona ním bola čoraz väčšmi posadnutá. Hoci bol Damien vtedy ešte chlapcom, odmietal ju a nechcel s ňou mať nič... Neskoršie zmizla...

Je v moci Alexandry vyliečiť na smrť vystrašeného, duševne zaostalého dospelého muža?

Dokáže pomôcť Damienovi?

 

 

Spracovala Elen

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Meagan McKinneyová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Sklamanie

(Gloria, 28. 10. 2015 19:37)

Mám od tejto autorky prečítané zatiaľ 4 knihy a to Levy a čipka, Krásna ako ruža, Peklo a raj a akurát som dočítala Nežná ako noc. Posledná kniha je pre mňa sklamaním, musela som sa veľmi premáhať, aby som ju nezahodila už v polovici. Vyzeralo to skôr ako výpisky z psychiatrickej liečebne a niekedy som sa v tom úplne strácala, nehovoriac o tom, že veľa častí deja zostalo nevysvetlených a celkovo na mňa táto kniha pôsobila nesúrodo, nehovoriac už o vzťahu hlavných hrdinov, ktorí miestami skutočne pôsobili dojmom, že potrebujú skôr dávku sedatív, než romantiky. Pochybujem, že sa k tejto knihe niekedy vrátim, hoci ostatné mám veľmi rada....

Zuzana

(suzett, 28. 7. 2012 13:33)

Aj ja sa pridavam ku komentaru.od tejto autorky mam precitane vsetky romany a su u mna na 1 mieste,tuto autorku jednoducho zboznujem,opakovane sa k nim vraciam a vzdy ma niecim novym prekvapia,Mam rada hrdinou tajomnych,tazko zlomitelnych,,kazdy jeden pribeh ma svoje caro,len mi je luto ze tato autorka by mala byt na rebricku bestselerov na 1 mieste-by mala pisat viac takychto romanov,pretoze kazdy pribeh je originalny,kazdy je iny,vzdy prekvapi.Autorky ako Garwoodova,Lindseyova,,Drakeova--su tiez dobre,ale ich pribehy su casto ako cez kopirak.Mckinneyova--u mna jednoznacne boduje.Rozhodne odporucam vsetky jej knihy-su vyborne.

love...

(Tatiana, 26. 3. 2010 18:08)

Najkrajšie na tejto knihe bola práve tá tajomnosť a démonickosť. Bolo príjemné prečítať si aj niečo z iného súdka :) Romantiky tam bolo dosť, ale javila sa v inej forme. Dravejšia, vášnivejšia. Neuveriteľne ma nadchla a som rada, že som sa k nej dostala.

gotický román

(Kristína, 21. 2. 2010 18:19)

je táto kniha. Aspoň sa mi zdá, že sa takto nazýva ten žáner. Temné, strašidelné, kruté. Ale o to zaujímavejšie. Ursula a jej duch sa vysvetliť nedá, musíte to brať tak, že sa to naozaj stalo :-) Dobrá kniha.

100srdiečok :)

(Persefona, 8. 7. 2009 13:15)

Podľa mňa sa tejto knihe nedá čo vyčítať,možno na ten záver,ktorý je naozaj trochu neobjasnený. Ale inak nemám žiadne výhrady, je to najlepšia kniha tohto žánru a samotnú autorku priam zbožňujem,lebo jej knihy nie sú obohraté a vždy prinesie niečo nové, je predsa jasné, že pri tých knihách môže dôjsť ku stereotypu.U nej som to však nespozorovala.
Nežná ako noc v sebe skrýva krásny a nezvyčajný príbeh lásky. Mňa zaujala možno práve tá démonickosť hlavného hrdinu aj celého prostredia a histórie. Ešte keď k tomu autorka pridala paranormálne situácie, bola som dokonale očarená. A nesúhlasím, že kniha bola málo romantická..romantiky tam bolo dostatočne, len trochu v inej forme..posadnutosť, temná vášeň a zvrátenosť. Úžasná atmosféra, zatúžila som byť Alexandrou..

2srdiečka

(janka, 29. 12. 2008 20:41)

v knihe sa píše, že psychicky narušený bol len jeho brat, ale niekedy som mala pocit, že psych. narušená je celá domácnosť a som len čakal, kedy prepne aj hrdinke po prípadne mne. Tento príbeh bol na môj vkus veľmi démonicky, málo romantický, diali sa tam divné nevysvetliteľné veci, ktoré v závere, aspoň pre mňa, neboli dostatočne objasnené a vysvetlené. A vôbec čakala som, že keď som už s ťažkosťami prelúskala túto knihu, že v závere bude nejaké rozumne vysvetlenie tých čudesných javov, ale nič.