Choď na obsah Choď na menu
 


Nežný darebák

 Lindsey Johanna

Nežný darebák

 

Obrázok

V originále: Gentle Rogue / 1990/

Vydal Ikar: 2000

Obrázok

Odvážna Georgina podnikne dlhú plavbu na lodi preoblečená za chlapca. Podnikne dlhú plavbu na lodi v spoločnosti rodinného priateľa Maca. Ako kormidelník Jamesa Maloryho v sebe objaví skrytú zmyselnosť a z neskúsenej dievčiny sa stáva skúsená žena. Prežije ľúbostné dobrodružstvo so šarmantným kapitánom Jamesom Malorym, ktorého však nečakane opustí. Kapitán sa veľmi hnevá, lebo dosiaľ ho ešte žiadna žena neodmietla...

Obrázok

 

 V tretej časti Malory série je na rade James alebo ako už vieme neslávne známy kapitán Hawke - ktorý už však svoje pirátske remeslo zavesil na klinec a hodlá sa natrvalo usadiť v Anglicku so svojím synom Jeremym. Ešte predtým však hodlá vyriešiť svoje obchody v zámorí, preto sa vydáva na more. Do odplávania jeho lode jeho príbeh sledujeme v predchádzajúcej časti Nežná rebelka. James spolu s bratom Tonym pátrajú po bratrancovi Tonyho manželky Roslynn. V jednej z krčiem narazia na zvláštnu dvojicu Muža a chlapca - dievčaťa ako vzápätí James zisťuje. Dievčina v zaujme Jamesa tak, že sa do krčmy vydá ešte niekoľko krát aby ju našiel. Jeho pátranie je márne, onedlho ale zisťuje, že jeho pomocník najal dievčinu prezlečenú za chlapca ako jeho plavčíka pri najbližšej plavbe.

Georgina pochádza zo zámožnej lodiarskej americkej rodiny Andersonovcov. Už niekoľko rokov je zasnúbená s mužom, ktorý sa však stratil. Jej trpezlivosť je vyčerpaná a rozhodne sa podniknúť pátranie na vlastnú päsť a nájsť snúbenca sama. Presvedčí rodinného priateľa Maca a spolu sa vydávajú na cestu do Anglicka. Tam po sérii nešťastných udalostí a nešťastnom stretnutí so snúbencom sa musí čo najskôr prezlečená za chlapca dostať z Anglicka.

James vidí v dievčine milé spríjemnenie dlhej plavby, preto sa rozhodne mlčať o skutočnosti že vie že v skutočnosti nie je chlapcom.

Tento diel série o Maloryovcoch je ozaj veľmi vydarený, mňa rozhodne bavilo ako James predstieral, že nevie, že je Georgina dievča a pritom ju zvádzal, tá z toho pravdaže mala poriadný zmätok.

V tomto príbehu vstupujú do deja Andersonovci, s ktorými sa stretávame pravidelne v ďalších dieloch Maloryovskej série.


 Malory Family
1. Love Only Once / 1985/ -Regina a Nicholas - Miluj len raz (Ikar 1996)
2. Tender Rebel / 1988/ - Roslynn a Anthony - Nežná rebelka
(Ikar 2004)
3. Gentle Rogue / 1990/ - Georgina a James - Nežný darebák
(Ikar 2000)
4. The Magic of You / 1993/ - Amy a Warren -Čaro mladosti
(Ikar 2000)
5. Say You Love Me / 1996/ Kelsey a Derek - Vyznaj mi lásku
(Ikar 1999)
6. The Present / 1985/ Anastasia a Christopher
7. A Loving Scoundrel / 2004/ - Danny a Jeremy - Zamilovaný darebák
(Ikar 2005)
8. Captive of My Desires / 2006/ - Drew a Gabrielle - V zajatí túžob
(Ikar 2008)

9. No choice but seduction / 2008/ - Boyd a Katey - Neodolateľne zvodná (Ikar 2009)

Obrázok Obrázok
ObrázokObrázokObrázok  

 

 

 

 

ObrázokObrázok

Obrázok  

 

 

 

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

najlepsi diel

(Andrea, 17. 9. 2012 21:07)

aj ja si myslim, ze to je najlepsie citanie z celej serie!

nezny darebak

(jana , 2. 4. 2012 16:24)

uz som citala vela strasne vela knih ale tato kniha je ina je plna vasni a humoru .

Romány:)

(Ruži, 5. 2. 2011 20:13)

Veru, aj mne sa zdá, že čím novšie knihy od tejto spisovateľky, tak o to slabšie... niekedy až oveľa slabšie :( Čo je fakt škoda, lebo napr. títo Maloryovci boli neodolateľní, t.j. Regina, Anthony, James, Amy a trošku slabší Derek a Jeremy, hoci neviem prečo, ale Andersonovci ma už tak nebavili :( A možno preto, že to už nebolí Maloryoví ...

tretia

(lubica1995, 29. 8. 2010 21:17)

Pre mňa bol zatiaľ tretý diel so serie najlepší. Vedela by som si predstaviť, ako Georginu trápi v spoločnej izbe ešte aspoň týžden. Nechcela som prestať čítať...smiala som sa, ako nevedela, že cíti v jeho blízkosti túžbu a priamo mu povedala, že jej je z neho zle. Bolo to moc pekné čítanie. Dokonca aj záver, ako prišiel za ňou a nechal sa prinútiť, aby ho oženili. :) Všetko bolo OK. Jedna moc dobrá kniha od začiatku až do konca.

Hmmm...

(Ada, 28. 10. 2009 17:33)

... že by stratila inšpiráciu??? Ktovie, ale je pravda,že jej novšie knihy ma čoraz menej bavia. Škoda.

nádhera

(knihovnica, 26. 10. 2009 19:21)

rozmýšľam, prečo už Lindsey nepíše také dobré knihy ako je táto lahôdková sága Malory????
Čo príbeh, to zážitok, hlavne tá staršia séria.