Choď na obsah Choď na menu
 


Nezralý pro lásku

Barbara Dawson Smith

Nezralý pro lásku

Obrázok

V originále TOO WICKED TO LOVE,

vydalo Oldag 2006.

Obrázok Anotacia:

 

Ethan Sinclair, hrabě z Chaselbournu, je snad nejnebezpečnější ze všech svůdníků celé Anglie. Jakmile se ale u jeho dveří objeví Jane Mayhewová, bystrá a energická mladá žena, jíž by si však normálně ani nevšiml, je náhle nucen řešit následky svého neodpovědného jednání. Na Janině prahu totiž kdosi zanechal nemluvně a zpráva na přiloženém lístku tvrdí, že dítě je jeho. Ethan ví, že mu nezbývá, než se o ně postarat, avšak to poslední, po čem by toužil, je zaplést se s upjatou a počestnou Jane. Někdy ovšem osud nehledí na to, co si člověk přeje.

 Obrázok

Rozprávka o škaredom káčatku ako vyšitá. I keď  to škaredé káčatko je večne moralizujúca a poučujúca semetrika ako sa patrí - stará panna Jana.

Jana na svojom prahu nájde veľké prekvapenie - malinké dievčatko, pri ktorom je položený prsteň s rodovým erbom , ktorý patrí Ethanovi preslávenému zvodcovi a nemravníkovi, ktorý sa pre cudzoložstvo rozviedol so svojou manželkou. Jana si o Ethanovi , ktorého pozná od detstva a bola doňho tajne zamilovaná  nič dobré nemyslí. Predsa len ho ide o novorodencovi, ktrého našla poinformovať a nachádza ho v dosť chúlostivej situácii...

A nie len to, Ethan nielen že neverí, že dieťa je jeho ale ani oň nejaví záujem. Jana v tom vidí šancu zmeniť svoj život a rozhodne sa dieťa si osvojiť. Na scénu však prichádza Ethanová matka, ktorá sa zrazu správa ako zodpovedná babička.

Pátranie po matke dieťaťa preto začína. A kedže jana sa z ničoho nechce dať vynechať dostáva sa spolu s Ethanom do zaujímavých situácií.

A pravdaže Jana sa zmení na labuď a Ethanovi po celú dobu vôbec nie je ľahostajná. I Jana odkrýva že za maskou ľahtikára sa skrýva celkom iný muž.

No a čo sa týka matky dieťaťa tak to teda budete v závere pozerať, ja som teda čumela dosť, a vobec som takýto záver neočakávala :)

Myslím, že príbeh sa podaril i keď Jana bola sprvu dosť uštipačná a nesympatická.

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Barbara Dawson Smith

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mňa príbeh nesklamal

(saša, 21. 10. 2009 17:33)

Kúpu tejto knihy po prečítaní anotácie som rozhodne neoľutovala. Príbeh sa tiahne vo veľmi pokojnej atmosfére, ktorá spríjemní chvíle pohody strávené pri stránkach tejto knihy. Popri hľadaní matky dieťaťa sa rozvíja vzťah hlavných hrdinov a je to príbeh - spolu s trochou napätia na konci - skutočne uveriteľní. Žiaden násilný či zdeformovaný obraz, ktorý by kalil celkové vyznenie. Skutočne odporúčam a pridala by som k tým 4 srdciam ešte polovicu.