Choď na obsah Choď na menu
 


Odvážna

Amanda QUICK 

ODVÁŽNA

Obrázok 

DANGEROUS
NEBEZPEČNÁ LÁSKA (ČR)


Vydavateľstvo: SR: WIST, 1997

                        ČR: Baronet

 

Obrázok Obrázok ANOTÁCIA:

Prvá spoločenská sezóna v Londýne sa pre Prudence Merryweatherovú nezačala práve najšťastnejšie. Jej mladučký brat Trevor vyzval kvôli nej na súboj lorda Angelstona, ktorý mal povesť chladnokrvného zvodcu a ktorý už nejedného protivníka poslal na druhý svet.

Odvážnej Prudence neostáva nič iné len navštíviť grófa a pokúsiť sa ho presvedčiť, aby jej brata ušetril. Prudencin pôvabný zjav, jej originálny koníček, ako aj logická argumentácia neprístupného grófa natoľko zaujali, že sa rozhodol venovať jej svoju pozornosť.

A dramatický vývoj udalostí nedal na seba dlho čakať...

                              

Keď brat Prudence - Trevor vyzve na súboj  lorda Sebastiana Angelstona nie raz, ale dokonca niekoľkokrát, a ten to obráti na žart a vždy sa mu ospravedlní, začínajú sa špekulácie, že ďalšou obeťou Padlého Anjela (ako lorda prezývajú) bude práve Prudence. Nikomu totiž ani nenapadne podozrievať Angelstona zo zbabelosti.

Prudence je pre spoločnosť takou raritkou, znamená  pre nich vítanú zábavu - má totiž nevšedné hobby: zaoberá sa skúmaním prírodných javov, dokonca hľadá dôkazy o existencii ducha.

Sebastiana zaujímajú hlavolamy a Prudence ho začne upodozrievať, že sa zabáva tým, že v dome hostiteľov tajne pátra po rodinných šperkoch. Preto sa raz za ním vykradne a sleduje ho. Ocitnú sa v hostiteľkinej spálni, kde ich prichytí lord Thornbridge.

Nuž a tým sa spustí lavína nasledujúcich udalostí a môžeme si byť istí, že nás čítanie bude baviť.

V knihe môžete listovať TU

Spracovala Elen

 

Náhľad fotografií zo zložky Amanda Quick/ Krentz

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.