Choď na obsah Choď na menu
 


Ohnivé srdce

Kat Martin

Ohnivé srdce

Obrázok

 

Vydavateľstvo IKAR 2009

V originále: Heart of Fire

Obrázok Keď sa Coralee Whitmorová dozvie, že úrady ukončili vyšetrovanie smrti jej sestry ako samovraždu, rozhodne sa vypátrať pravdu. Všetky stopy vedú k neslávne známemu grófovi Graysonovi Forsythovi, údajnému milencovi jej sestry. Príťažlivá novinárka ženského týždenníka Od srdca k srdcu sa preto rozhodne navštíviť záhadného grófa na hrade Tremaine...

 

Obrázok

Musím povedať, že ani je som po knihe Cnostné srdce, už nekupovala knihu Vnútorný oheň, treba povedať že na vine bol i obal, ktorý ma nijako neupútal, ale toto je rozhodne iná káva, i keď príbeh nadväzuje na knihu Cnostné srdce, jednoznačne ide o krásne ale hlavne napínavé čítanie.

Anotácia naznačuje len začiatok príbehu, takže ešte niečo dodávam, Coralee vymyslí plán ako sa votrieť na hrad grófa a nenápadne začať pátrať po vrahovi jej sestry, vydáva sa za vzdialenú chudobnú príbuznú, ktorá potrebuje pomoc a strechu nad hlavou, na jej prekvapenie plán funguje a ona môže bez problémov pátrať, avšak zrazu má oveľa viac podozrivých a jej srdce sa nejako bráni uveriť tomu, žeby jej sestru zviedol a zabil gróf, keď začína svoje pátranie po okolí začnú sa diať veci, ktoré jednoznačne ohrozujú jej život, a treba podotknúť, že i jej prevlek je odhalený v tej najnevhodnejšej chvíli.

Ja som si jednoznačne pochutnala, verím že i ďalšia kniha od Kat bude rovnako dobrá, ak nie lepšia, v tejto sérii nasleduje príbeh Thora a Lindsey ďalšej redaktorky novín Od srdca k srdcu pod názvom Odvážne srdce.

Spracovala LENKA

Ukážka z knihy: ( exkluzívne iba u nás priamo od IKARU )

 Kapitola 1

LONDÝN, ANGLICKO, JANUÁR 1844

Nad cintorínom sa vznášalo ľadové mrholenie. V tieni vysokých múrov Kostola svätého Michala sa týčili tmavé nečitateľné náhrobné kamene. Coralee Whitmorová stála vedľa svojich rodičov, vikomta a kontesy zo Selkirku, zahalená do viacerých vrstiev ťažkého čierneho krepu. S tvárou ukrytou pod závojom širokého klobúka vyzerala, akoby pozorne počúvala monotónne mrmlanie biskupových slov, no v skutočnosti ich ledva vnímala. V rakve vedľa kopy vlhkej hliny ležalo studené bledé telo jej sestry. Vylovili ho len pred niekoľkými dňami z chladnej vody rieky Avon. Samovražda, znel verdikt úradov. Laurel vraj skočila do rieky, aby ušla pred svojou hanbou. „Trasieš sa.“ Prudký vietor rozstrapatil vikomtove medené vlasy s rovnakým ohnivým odtieňom ako vlasy Coralee. Bol to muž priemernej výšky a postavy, ale jeho pôsobivé vystupovanie z neho robilo nesmierne vznešeného človeka. „Biskup skončil. Je čas ísť domov.“ Corrie uprene hľadela na rakvu. Napokon sklopila zrak na ružu s dlhou stonkou, ktorú zvierala v ruke zahalenej  v čiernej rukavičke. Vykročila vpred, ale slzy jej zahmlievali  svet okolo. Nohy jej pod ťažkou čiernou sukňou stuhli a znecitliveli. Závoj na klobúku sa trepotal v studenom februárovom vetre. Položila ružu na veko rakvy z ružového dreva. „Nemôžem tomu uveriť,“ zašepkala sestre, ktorú už nikdy neuvidí. „Ani na jedinú sekundu.“ Corrie prehltla napriek bolestivej dusivej hrči v hrdle. „Zbohom, drahá sestra. Budeš mi tak veľmi chýbať.“ Otočila sa a vrátila sa k rodičom. K otcovi, ktorý patril obom sestrám, amatke, ktorú tak mohla volať len Corrie. Matka Laurel zomrela, keď bola ešte malá. Vikomt sa znovu oženil a krátko nato sa narodila Corrie. Hoci boli len polovičné sestry, vyrastali spolu a boli si vždy veľmi blízke.

 

Pred pár rokmi však Corrie začala pracovať ako redaktorka v ženských  novinách Od srdca k srdcu a práca jej požierala čoraz viac času. Laurel na rozdiel od svojej sestry vždy dávala prednosť pokojnému životu na vidieku. Preto sa jedného dňa presťahovala spolu so svojou tetou Agnes do domu v Selkirku, rodinného panstva vo Wiltshire. Dievčatá zostali v kontakte a často si písali, no za posledný rok ich listy prichádzali poredšie. Keby som mohla vrátiť čas, pomyslela si Corrie a hrča v krku jej ešte väčšmi navrela a nepríjemne ju zabolela. Keby

 

som len bola tam, keď si ma potrebovala. Ale jej život bol príliš uponáhľaný, plný bálov a večierkov, o ktorých písala vo svojom stĺpci v novinách. Bola príliš zahľadená sama do seba, aby si uvedomila, že Laurel má problémy.

A teraz je jej sestra mŕtva.
 

Milé čitateľky, ako vidíte, máme sa na čo tešiť. Kat Martinová je skvelá spisovateľka, čo príbeh, to lahôdka... A tento vyzerá taktiež lákavo.

PS: Krásny obal ( aspoň mne sa veľmi páči

 
 

Náhľad fotografií zo zložky Kat Martin

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ohnive srdce

(suzett, 14. 4. 2012 9:06)

Prosim Vas,vie mi niekto poradit ako si tuto knihu stiahnut s pc??Dakujem

mimo

(Marek, 30. 10. 2009 15:00)

Kniha bola celkom dobrá, až na chyby, ktoré niekedy priam bili do očí.. a to hned aj na prvej strane. V nadpise sa píše január, no ako môžete čítať aj v ukážke v 18.riadku, zrazu sa píše o februári... zodpovedná redaktorka dostala zaplatené bez práce? :DDD

knihy

(dorota, 15. 9. 2009 21:51)

Tak práve som dočítala Ohnivé srdce a je to výborné naozaj. Normálna detektívna zápletka + dobrý dej + vášeň (Kat nesklamala). Veľni mi to pripomínalo Vnútorný oheň. Je to moja najobľúbenejšia kniha. Tiež som na ňu čítala negatívne reakcie, ale už som zistila, že to čo ostatní vychvaľujú do neba, nemusí byť ono. Tejto knihe urobila medvediu službu prekladateľka. Ale, ak Vám spisovateľkin štýl sedí, jednoducho sa do deja vžijete. Ikar má v pláne vydať Plameň lásky a ja dúfam, verím, prosím, aby to bolo pokračovanie Bez srdca + Vnútorný oheň. A teraz do čítania:)

je super

(susa, 28. 3. 2009 23:46)

Takže.... pred nedávnom som dočítala túto knihu a musím povedať, že bolo to super!!!!

konečne ďalšia :)

(Barca, 9. 3. 2009 20:08)

V prvom rade tiež chválim obal-konečne!!! niečo pozerateľné a kúpiteľné :)
V druhom a nie menej dôležitom rade - konečne ďalšia Kat Martinová! Musím sa priznať, že po náhrdelníkovej trilógii som ňou bola nadšená, ale knihy čo vyšli po nej - Cnostné srdce (znesené pod čiernu zem skoro) a Vnútorný oheň som si teda nekúpila. Nečítala som totiž na ne veľmi príjemné reakcie a nechcela som sklamať svoj pocit z Katiných kníh... Tak dúfam, že táto ma nesklame, anotácia vyzerá celkom vábivo, aj ukážka z knihy - aj keď začiatok nie vždy naznačí, aký bude zvyšok knihy. Pevne verím, že toto už bude konečne "stará, dobrá" Kat Martinová.

Krásny obal

(Susa, 7. 3. 2009 17:46)

Konečne normálny obal, po tých neúspechoch...
A ďalšia kniha od Martinovej no super... len neviem ako to do konca marca vydržím....

Aj mne sa páči obal,

(Lucia, 25. 2. 2009 19:09)

ale prečo to zverejňujete už teraz? Ako mám do konca marca vydržať:-)? To ste mi pekne zavarili! Inak tá ukážka vyzerá lákavo, mohli by ste častejšie dávať...a možno aj viac...ale viem, že to sa nie vždy dá, takže my romantičky budeme vďačné za každý kúsok.