Choď na obsah Choď na menu
 


Ohnivý květ

Brockway Connie

OHNIVÝ KVĚT

 

img395/1441/762698p8tktixebsqp8.gif

MY DEAREST ENEMY (1998)

 

Vydavateľstvo: Alpress v edícii Klokan, 2008

 

Obrázok ANOTÁCIA:

 

Osiřelá devatenáctiletá Lili dostane velkou příležitost. V závěti lorda Horatia stojí, že dívka zdědí jeho panství, pokud ho po dobu pěti let dokáže vést s hospodářským ziskem. Pro Lily to představuje šanci získat domov a nadšeně se vrhá do práce. Tím zkříží plány dobrodruhovi Averymu, Horatiovu chráněnci, který na panství Mill House vyrůstal, a tudíž si na ně sám také činí nárok.

 

 

 

 

 

 

 

img395/1441/762698p8tktixebsqp8.gif

 

Avery James Thorne má o panstvo Mill House skutočný záujem, hoci to nikdy nedával najavo. Preto je nahnevaný, keď sa v liste od zomrelého lorda Horatia Algernona dozvie, že jeho správou po dobu piatich rokov bude poverená Lillian Bedeová. Ak bude Mill House za tú dobu prosperovať, tak ho zdedí ona. Taktiež dostáva do opatery Averyho bratranca Bernarda.

 

A tak Avery v hneve odchádza do sveta, kde čaká až uplynie Horatiom stanovený čas a dúfa, že Lili sa úspešne panstvo viesť  nepodarí.

 

Obaja zostávajú v kontakte prostredníctvom korešpondencie, ktorá je pre nás výbornou lahôdkou - krásne nás pobaví.

 

Keď sa napokon Avery vracia a pomaly Lili poznáva, začína sa mu páčiť.

 

Lenže medzi nimi je priveľa prekážok: rod (Lili je nemanželským dieťaťom), dedičstvo a predovšetkým budúcnosť, ktorú spolu nemôžu zdielať. On preto, lebo by nikdy nežil v neposvetenom zväzku, a ona preto, lebo sa nechce stať nevoľníčkou žiadneho muža...

 

Je to krásne čítanie a ja dávam 

 

Spracovala Elen

 

 Ozaj skvelé a vtipné čítanie, ľahká oddychovka, plná humoru a vášnivého iskrenia, tá ich korešpondencia bola ozaj čerešničkou na torte. Treia kniha od Brockway a opäť nesklamala, túto autorku mám stále radšej, a určite sa vrhnem i na ďalšie jej knihy. Dokonca i obal je veľmi vydarený, čo je bohužiaľ v naších končinách raritou. Rozhodne si päť srdečok zaslúži.

Lenka

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

skvele

(katka, 30. 7. 2011 18:29)

skvele napisane, skvele postavy, skvele iskrenie medzi hrdinami, a listy boli ceresnicka na torte. :)) Bola precitana za 2 dni (ako ebook), odniesli si to moje oci, no nelutujem to :) Nemam jej co vytknut.... vrelo odporucam vsetkym