Choď na obsah Choď na menu
 


Okouzlení

Elizabeth LOWELL

OKOUZLENÍ

ENCHANTED (1994)

Vydavateľstvo: Baronet, 2000

ANOTÁCIA:

Obrázok Román Okouzlení nás opět zavádí do doby vlády Jindřicha I. mezi lid Sporné země, kde žijí na svém rozsáhlém panství bratři Maxwellové. Protože starší Duncan se již oženil s glendruidskou dívkou Amber, musí odmítnout ruku krásné, ale záhadné Ariane. Aby si bratři odmítnutím nepohněvali krále, zastoupí Duncana mladší sourozenec Simon.

Simon je zklamaný v lásce a tvrdí, že se už nikdy nezamiluje, poté, co ho ve Svaté zemi podvedla jeho láska Marie. Chce pouze pomoci bratrovi a zajistit Arianiným věnem blaho svých poddaných. Ariane má už ovšem také svůj životní příběh, a osud se s ní nijak nemazlil. Ještě v Normandii ji brutálně znásilnil lord Geoffrey, nejlepší přítel jejího otce. Protože se dívka domnívá, že ztratila jak cenu, tak čest. chce raději zemřít. Provokuje proto o svatební noci Simona, aby ji zabil: dala by přednost smrti, než aby odhalil pravdu. Simona však právě tehdy začne jeho záhadná manželka zajímat. Brzy pozná, že ho Ariane ve skutečnosti miluje, neboť sama riskuje život, aby zachránila jeho. Situace se však kriticky zkomplikuje, když do Tvrze Kamenného kruhu, kde novomanželé žijí, nečekaně a nezván přijede lord Geoffrey.

8.gif(101 kb)

Kniha voľne nadväzuje na príbeh lorda Duncana a lady Amber (z knihy ZAKÁZANÉ DOTEKY).

Príbeh začína prípravou svadby lady Ariane, dcéry baróna Deguerra.

Najprv mal byť jej ženíchom Duncan z Maxwellu - ten ale dal svoje srdce lady Amber.

Aby barón Deguerre nezačal vojnu proti Duncanovi a Dominicovi, k čomu by isto dostal i požehnanie kráľa Jindŕicha - ponúkne sa ako ženích pre Ariane Simon, brat Dominica le Sabre. Tým Deguerre dostane, čo chce: bude mať dcéru vydatú za šľachtica oddaného kráľovi. A Ariane súhlasí...

Normanka Ariane by v podstate radšej dala prednosť kláštoru pred manželstvom - má panický strach z manželských povinností.

Duncan alebo Simon - jeden muž ako druhý! Ariane musí splniť, čo chce jej otec, nemá na výber!

Simon si z nedostatku lásky zo strany svojej snúbenice ťažkú hlavu spočiatku nerobí. Veď čo pre neho znamená láska? Čo je to vlastne láska? Nedá sa chytiť, vidieť, nedá sa jej dotýkať a poťažkať si ju v rukách... Simon si myslí, že láska je hlúposť a môže zraniť i toho najmocnejšieho bojovníka.

Dokáže ale Simon odolať svojej zvodnej manželke?

A smie Ariane - zvaná Zradená dúfať, že jej Simon niekedy uverí, akým krutým spôsobom bola kedysi zbavená panenstva? Ariane svoju bolesť zatiaľ vyjavovala len prostredníctvom smutných tónov harfy...

9.gif(10 kb)

Pekný príbeh. Ja dávam 

 Spracovala Elen

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Elizabeth Lowell - Ann Maxwel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.