Choď na obsah Choď na menu
 


Osamelé srdce

Bertrice Small

  Osamelé srdce

Obrázok

Očarujúca Velvet, hrdinka románu Osamelé srdce, je dcérou kapitánky mocnej flotily Skye O´Malleyovej, ktorá našla celoživotné šťastie v manželstve s Adamom de Mariscom.
Po rokoch v temperamnetnej Skye opäť zvíťazí túžba po dobrodružstve a na pokyn kráľovnej Alžbety sa vydá do Indie.
V Anglicku zanechá trinásťročnú dcéru. Velvet rastie do krásy, je však svojhlavá a nezávislá, a preto ju veľmi nepríjemne prekvapí správa, že si na ňu robí nárok snúbenec, o ktorého existencii vôbec nevedela. Velvet sa ešte nechce vydávať a radšej rýchlo vstúpi do služieb kráľovnej Alžbety ako jej dvorná dáma. Myslí si, že sa svojho snúbenca prefíkane zbavila.
Na dvore jej začne dvoriť škótsky šľachtic Alex Gordon. Ich láska sa vyvíja k šťastnému koncu, kým Velvet nezistí pravú totožnosť svojho nápadníka. Cíti sa podvedená a vrhne sa do víru dvorného života.
Alex Gordon nie je však jedinou láskou krásnej Velvet. KeĎ ju osud zaveje do Indie, zaľúbi sa do šacha Akbara Veľkého.
Ktorý z týchto dvoch mužov napokon zvíťazí v boji o srdce čarovnej Velvet a s kým sa jej podarí nájsť stratenú lásku, to je tajomstvom tejto knihy plnej vášne a dobrodružstva...
 
Páčila sa mi, dokonca viac než ostatné. Možno preto, že je o trošku odlišnejšia a arabský harém vystriedal indický.
 

Náhľad fotografií zo zložky Bertrice Small

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

To srdce moje

(Kristína, 5. 7. 2009 14:44)

je už len opakovanie predchádzajúcich dielov. Detské sobáše sa mi hnusia odjakživa, a toto už prestalo byť zábavné. Čítala som už len preto, že to bola Skye. A ešte história stojí za to.