Choď na obsah Choď na menu
 


Pán touhy

Kinley MacGregor

PÁN TOUHY

Obrázok

V originále: MASTER OF DESIRE

Vydavateľstvo: Domino 2005

Obrázok ANOTÁCIA:

Půvabná Emily si spřádá sny o lásce a rodinném štěstí. Její otec, bohatý anglický šlechtic Hugh se ale zapřisáhl, že jeho dcera nevstoupí do manželství. Jaké je tudíž Emilino překvapení, když se otec vrátí z audience u krále Jindřicha v doprovodu záhadného cizince! Mohl by být tento přitažlivý muž jejím vytouženým milencem? Draven de Montague skutečně přijel pro Emily, ale s romantikou to nemá nic společného. Nikdy by nepřekročil práh svého úhlavního nepřítele, kdyby mu král nepřikázal odvézt Hughovu dceru na svůj hrad jako rukojmí. Panovník doufá, že tím oběma významným šlechticům zabrání v neustálých rozbrojích.
Emily i Draven jsou odhodláni vyplnit králův rozkaz. Nezkušenou dívku sice svírají obavy, ale zároveň ji uhrančivý lord neodolatelně přitahuje. Dravena zase znepokojuje Emilyina krása, která nahlodává jeho odhodlání nikdy se nezamilovat. Zůstanou pouhými figurkami na královské šachovnici, anebo se nechají ovládnout vášní?

Obrázok

Emilyin otec sa rozhodol, že po strate manželky a dvoch starších dcér, ktoré zomreli pri pôrode už viac o dcéru nepríde a hlavne nie o Emily, najmladšiu a najobľúbenejšiu dcéru. Preto sa rozhodne už žiadnu nevydať a držať ich od mužov čo najďalej. Keď však ide za kráľom aby vyriešil svoj spor so svojím susedom Dravenom je zaskočený kráľovým riešením - Hugh musí dať to najdrahšie čo má - Emily na jeden rok do opatery svojmu nepriateľovi Dravenovi. Ten sa ale musí svojou hlavou zaručiť, že dievča ostane i po roku s ním nepoškvrnené.

 

Draven s ľahkosťou dá tento sľub, hĺbka tohto záväzku mu dochádza až keď sa s Emily stretne. Emily však o tomto sľube nič nevie a v Dravenovi vidí možnosť ako sa vymaniť z pod otcovho vplyvu a vydať sa. Rozhodne sa Dravena zviesť.

 

Uspeje?

 

Podľahne?

 

Ozaj krásny príbeh napísaný ľahko a so štipkou humoru. Mňa pobavili vtipy typu: Koľko rytierov je potrebných na zapálenie sviečky?

 

Spracovala Elen

Komentár spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

5 srdiečok

(janka, 23. 4. 2009 19:36)

začala som prvou knihou zo séria a bola som nadšená, takže som začala zháňať aj ostatné časti série. Príbeh je naozaj zaujímavo spracovaný a hrdinovia sú brilantní.