Choď na obsah Choď na menu
 


Panenská nevesta

Rexanne Becnel

         The Maiden Bride (1996) - Panenská nevesta (Slovenský spisovateľ, 2011) -  Prokletá nevěsta (Alpress, 2001, 2007) 

Obrázok      Populárna autorka Rexanne Becnelová čerpala námet pre svoju historickú romancu v stredovekom Anglicku a na pozadí boja dvoch znepriatelených rodov zosnovala nevšedný príbeh krásnej a odvážnej Linney de Valcourt a drsného normanského dobyvateľa Axtona de la Mansa – príbeh o pomste, nenávisti a intrigách, ale aj o láske, čo zdolá i tie najťažšie prekážky.

 

 

 

Obrázok

 

 

 Obrázok
     Pútavý milostný príbeh z drsného prostredia stredovekého Anglicka sa odohráva v dobe, keď Henrich Plantagenet bojuje o nadvládu v zemi. 
     Autorka nás zoznamuje s osudmi nevinnej hrdinky, ktorá sa musí obetovať v prospech rodiny a vydať sa miesto svojej staršej sestry-dvojčaťa za dobyvateľa jej domova, hradu Maidestone.
     Práve tam sa odohráva mislostná dráma Lindy a Axtona, ktorí predstavujú znepriatelené rody, spojené s vynúteným manželstvom.
     Na krátkom časovom úseku Rexanne Becnel rozohráva hru o láske a nenávisti na život a na smrť, zápasy a vzplanutia horúcich sŕdc.
     Linda s Axtonom však všetky prekážky a závisť a stanú sa právoplatnými vlastníkmi rodinného sídla, o ktoré na začiatku bojovali ako nepriatelia...
 

Obrázok 

Rexanne Becnel napísala nádherný príbeh a dovolím si tvrdiť, že zápletka bola v celku originálna. Vymenené dvojčatá...
Nevedela som, že v minulosti sa tak kruto správali k narodeným deťom, zvlášť k viacpočetným dievčatám. Ale niet sa čo čudovať, minulosť ľudstva je tak či tak dosť desivá...
Linda sa narodila ako druhorodené dvojča a už tesne po pôrode bola odsúdená k smrti. Však prežila, no jej život nebol o nič lepší ako život najposlednejšieho paholka v hrade.
Nikdy ju to postavenie nezlomilo, práve naopak, stala sa z nej mysľou slobodnejšia žena, než jej sestra, dedička panstva.
A ako to už v takýchto príbehoch býva, hrad prešiel pod správu dobyvateľa a ten, aby si ho udržal, musí sa oženiť s jeho majiteľkou.
Intrigy, ktoré sa nevyhnú žiadnemu z príbehov, zamotajú Axtonov úmysel a namiesto bohatej sestry si vezme prekliatu sestru.
Krásny príbeh, dobre a pútavo napísaný, originálny... 
 
 

Náhľad fotografií zo zložky Rexanne Becnel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Super

(Marcela, 29. 4. 2011 10:55)

Tento blog je naozaj Super.Ked chcete môžete sa pozrieť na môj :) www.marcelle.estranky.sk

na môj vkus

(Kristína, 22. 4. 2011 9:42)

sa tu Becnelová venovala priveľmi sexu, dosť zbytočnému. A meno Linda je určite vhodné pre stredovekú Angličanku :-) Toto ma vyslovene iritovalo, až kým som si nezistila, že to len tak preložili do češtiny, hrdinka sa v origináli volá Linnea. V slovenčine ide táto kniha čoskoro výjsť ako "Panenská nevesta", čo je aj originálny názov knihy, aj keď je to slovná hračka ("maiden" - panna, ale Maidenstone bol aj hrad, ktorý bol domovom Linney, takže názov by sa mohol porekladať aj ako Nevesta z Maidenu).

Proklatá nevěsta

(ada, 19. 6. 2009 13:21)

...páčila sa a veľmi! Prečítala som ju na jeden šup. Miestami mi pripadala trošku "drsná", ale vzhľadom na dobu a okolnosti v akých sa to celé odohráva prižmurujem očko a dávam za 5 srdiečok :-)