Choď na obsah Choď na menu
 


Podozrivá

Martin Kat

 

Podozrivá

Obrázok

Vydavateľstvo: Ikar, 03/2010

Fanning the Flame (2002)

Obrázok Príslušníci londýnskej aristokracie pretriasajú najnovší škandál: Jillian je vychovaná v usporiadanej rodine, no ocitne sa bez akýchkoľvek prostriedkov a pod strechu svojho honosného sídla ju prichýli osamelý starý šľachtic, ktorý by jej mohol byť starým otcom. Keď mladý Adam Hawthorne, záhadný gróf z Blackwoodu, stretne pôvabnú dievčinu, začne sa o ňu zaujímať.
Jillianinho láskavého ochrancu však niekto zavraždí a jedinou podozrivou sa stáva Jillian. Je donútená na útek, no vbehne priamo do náručia tajomného grófa, ktorý jej poskytne útočisko pred zákonom. Ale pred rodiacou sa túžbou k nemu neunikne. Hoci v Jillianinom srdci sa rozhorí láska k šarmantnému mužovi, uvedomuje si, že gróf nikdy nespojí svoj život so ženou poškvrnenou škandálom. Možno však Jillian podceňuje silu a hĺbku mužskej vášne...
Voľné pokračovanie romancí Bez srdca, Vnútorný oheň.

Heartless

1. Heartless (2001) - BEZ SRDCA (Ikar 2004) Dědic vévody z Grevillu (Oldag 2009)
2. The Fire Inside (2001) - VNÚTORNÝ OHEŇ (Ikar 2008)
3. Fanning the Flame (2002) - Podozrivá (Ikar 03/2010)
Obrázok Obrázok

 

 

 

Obrázok

WOW! Konečne!!!!!!!! 

Konečne príbeh, ktorý ma prilepil ku knihe a nebola som spokojná, kým som ju nedočítala. Kat ma rozhodne nesklamala. Príbeh je voľným pokračovaním jej úžasného románu Bez srdca, ktorý rozhodne patrí k jej lepším, aspoň podľa môjho gusta.  

Anotácia je vcelku výstižná, ja už len dodám, že pravidlá anglickej viktoriánskej spoločnosti sú doslova fanatické. Keďže sa Jillian presťahuje do domu starého muža, je spoločnosťou razom odsúdená a škandalizovaná ako údajná milenka starého šľachtica, ktorý ju však mal rád ako vlastnú dcéru. Niekomu sa to však nepáčilo a na Jillian narafičil vraždu starého muža.

Zdesená a zúfalá mladá žena uteká pod rúškom noci z domu svojho zavraždeného ochráncu a padne do rúk grófovi Adamovi Hawthornovi. Zdá sa, že je jediný, ktorý jej v jej zúboženej situácii uveril, nakoľko sám už nie raz prešiel škandálom, ktorý otriasol dobrým menom jeho rodiny. Musím však podotknúť, že neoprávnene . A príbeh sa rozbiehal... Lillian hľadá celý Londýn, zatiaľ čo ona sa skrýva pod ochrannými krídlami Adama, ktorý robí všetko preto, aby očistil jej meno. Jillian je príťažlivá, krásna a dobrá žena, ktorá prenikla až do jeho srdca a po skúsenostiach, ktoré so ženami mal, to bolo ako zázrak.

A je tu ešte Maggie, sestra, ktorá má tiež právo na svoje šťastie, ibaže neutíchajúci  rodinný škandál, každý deň stenčuje jej výhliadky na to, aby sa dobre vydala.

No skrátka, napínavé až takmer do poslednej strany. Aj keď som si myslela, že ma Kat už ničím neprekvapí a dej bude plynúť, vždy došlo ku zvratu, ktorý ma zas udržal pri tejto knižke.

Ako som už spomínala. Veľmi dobré!!!! Rozhodne odporúčam.

 

Náhľad fotografií zo zložky Kat Martin

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

RE: Barca

(knihovnica, 27. 4. 2010 14:46)

... zatiaľ nevieme :-( ale hneď ako sa niekde niečo šuchne, dáme o tom vedieť :-)

teším sa na ňu

(Barca, 27. 4. 2010 14:38)

ešte mi len cestuje domov, ale už sa teším, ako ju zhltnem... škoda, že Bez srdca už nie je k dostaniu :( a Vnútorný oheň nebol veľmi dobre hodnotený (aspoň tu na tejto stránke). Tak dúfam, že táto kniha ma poteší ako iné od Kat, ktoré som mala tú česť čítať... vraj má vyjsť aj ďalšia od nej, ale nie historická romanca, skôr pokračovanie Vône ruží...viete o tom niečo Romantici???

asi 3.diel série

(Lucia, 26. 1. 2010 19:31)

Vyzerá, že je to posledný diel tejto série. Či boli aj predzádzajúce diely to neviem, lebo nie som fanúšik K.M.
Heartless
1. Heartless (2001)
2. The Fire Inside (2001)
3. Fanning the Flame (2002) Podozrivá
"The London ton is abuzz with the latest scandal. Jillian Whitney, well-born but penniless, has been living under the roof of a wealthy nobleman old enough to be her father. When Adam Hawthorne, the mysterious Earl of Blackwood, meets the lovely rebel, he's intrigued enough to want to lure her into changing protectors.

Suddenly, Jillian's beloved guardian is murdered, and she is the only suspect. Forced to flee, she falls into the arms of the earl, who offers refuge from the law but no escape from an intoxicating passion. Although Jillian swiftly loses her heart, she knows that the eligible earl would never marry a woman tainted by scandal. But is Jillian underestimating the strength and depth of a man's passion?"

netuším

(lenka, 26. 1. 2010 16:44)

neviem originálny názov a podľa obsahu som nič podobné nenašla, tak ozaj netuším kam kniha patrí

ešte

(Marek Z., 26. 1. 2010 15:37)

je to samostatný román alebo súčasť nejakej série?

juch

(Marek Z., 26. 1. 2010 15:35)

som zase raz potešený... :o))