Choď na obsah Choď na menu
 


Pokušitel

Hunter Madeline

Obrázok

POKUŠITEL

Obrázok

Vydal Alpress 2007

V originále THE CHARMER

Obrázok 1831 Anglicko

Sophie je jedinou dědičkou právě zemřelého vévody z Everdonu. Očekává se od ní, že se provdá za muže, kterého jí otec určil. Svobodomyslná Sophie raději prchne do Paříže, kde jako patronka romantického stylu žije bohémským životem, obklopena umělci a přepychem. Ale co si má počít s tím mladým a nesmírně pohledným mužem, kerý zničehonic vtrhne do jejího salonu a žádá ji, aby se s ním z rozkazu samotného krále vrátila do Anglie?

Obrázok

 Toto je prvá kniha od Hunterovej ku ktorej som sa dostala, ozaj sa mi páčila, je napísana veľmi pútavo a ja som sa do nej ozaj ponorila ,veľmi sa mi páčilo, ako autorka načrtla problematiku volieb,  ako priblížila celkovú atmosféru búrlivej doby a pritom neskĺzla k nudnému opisu faktov.

Adrian Sophie doslova odnesie i napriek jej protestom z Paríža a jeho dôvody sú čisto politické. Everdon je dôležité vojvodstvo, ktoré významne ovplyvňuje hlasovanie v parlamente a zrazu na jeho čele stojí žena. Žena, ktorá sa priam topí v škandáloch a vôbec nemá chuť zastávať pozíciu, ktorá jej patrí. Ale, že nie všetko čo sa hovorí je pravda pochopí Adrian už veľmi skoro. 

Príbehu vonkoncom nemám čo vytknúť, bola i romantika i humor. Taktiež tu máme záhadného vydierača, z ktorého sa nakoniec vykľuje pekne zákerný zločinec - takže  nechýba ani akcia a napätie. Taktiež odhalíme niekoľko dobre skrytých tajomstiev a zistíme že bude lepšie ak niektoré i naďalej ostanú ukryté.

Mne sa teda páčila a začala som pátrať po ďalších dieloch série.

Seducer
1. The Seducer (2003) - Svůdce -Alpress 2005

2. The Saint (2003) - Svatoušek
-Alpress 2006
3. The Charmer (2003) - Pokušitel
-Alpress 2007
4. The Sinner (2003) - Hříšník
-Alpress 2008

5. The Romantic (2004) - Romantik - Alpress 2009
6. Lord of Sin (2005)
7. Lady of Sin (2006)

ObrázokObrázokObrázok Obrázok

Obrázok

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Madeline HUNTER

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.