Choď na obsah Choď na menu
 


Posedlost

Katherine Sutcliffe

Túto knihu si môžete kúpiť TU

Posedlost

Obrázok

V originále: Obsesion

Vydal OLDAG 2008

Obrázok Anotácia:

Vévoda Trey Hawthorne býval dlouhá léta mužem nevalné pověsti. Pak zahořel vroucí láskou k něžné, nevinné vikářově dceři Marii Ashtonové a přes odpor své rodiny se rozhodl, že se s neurozenou dívkou ožení. Avšak dříve, než tak mohl učinit, jeho nevěsta zmizela. Přestože po ní dlouho pátral, nenalezl jedinou stopu a nakonec se vzdal veškerých nadějí. Teprve v okamžiku, kdy stanul před oltářem s jinou ženou, se objevila osoba, která odhalila, kde se Marie ukrývá, nebo spíš kam byla kdysi odvezena v kočáře vévodovy babičky. Hawthorne svou lásku nalézá ve zbědovaném stavu v ústavu pro choromyslné. Je rozhodnut udělat vše, co je v jeho silách, aby ji zachránil, aby pomatené dívce pomohl vrátit zdravý rozum a aby odhalil všechna děsivá tajemství, která jsou s historií jejího zmizení spojená. Jen tak by snad mohl zachránit i sebe.

Obrázok

Takže touto knihou pokračuje príbeh Marie a Treya tak ako anotácia napovedá, Trey Máriu tak skoro nenájde prejdu tri roky, kým sa dozvie kde Mária je, počas tých rokov sa z Treya stal hádam ešte horší človek ako býval pred tým než spoznal a zamiloval sa do Márie. Po neúspešnom hľadaní dostáva Trey správu v ktorom stojí, že Mária sa vydala, preto s vedomím že je preňho beznádejne stratená sa snaží zničiť svoje meno i majetok.

Ked Máriu nájde, je ona v podobnom stave, ako bol on ked k nemu Mária prišla ako ošetrovateľka, Trey však neviniká trpezlivosťou ani oddanosťou a vôbec sa nevie zhostiť role opatrovateľky, zmieta sa medzi hnevom a zúfalstvom a blúdi v kruhu, z ktorého nevie nájsť východisko.

Zatiaľ čo príbeh Oddanost bol podaný očami Márie, v tomto pokračovaní príbehu nám všetko dianie popisuje Trey, sledujete jeho zúfalý boj o lásku k žene, o vlastnú dôstojnosť a dušu.

Príbehu nemám čo vytknúť, i ked je dosť rozťahaný, číta sa ľahko a rýchlo, od knihy sa nedá odtrhnúť, mám len výhradu k tomu, že autorka nemusela nechať oboch hrdinov až toľko trpieť, ak sa vám však už prejedli príliš sladké príbehy, kde vždy viete ako to skončí určite si nenechajte ujsť tento príbeh.

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Katherine Sutcliffe

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.