Choď na obsah Choď na menu
 


Posledná konkubína

Lesley Downer

Posledná konkubína

 

Obrázok

Vydavateľstvo IKAR 2009

 

Obrázok Hoci Sači vyrastala v horskej dedine, vždy bola iná ako jej rovesníci. Jedného dňa si jedenásťročné dievčatko s nezvyčajne bledou pleťou a jemnými črtami všimne princezná z cisárskej rodiny a vezme ho so sebou do ženského paláca v meste Edo. Palác plný intríg a súperenia obýva tritisíc žien a iba jeden muž môže vidieť ich tvár - šogun. Sači mu vyberú za konkubínu.
Sačin život v paláci však naruší občianska vojna a príchod Angličanov, ktorí chcú rozšíriť svoju koloniálnu ríšu. Sači ako dvojníčka princeznej uteká z paláca, aby odpútala nepriateľov. Cestou stretne muža, ktorý v nej prebudí "zakázané" pocity. Ako sa však možno zaľúbiť v spoločnosti, ktorej jazyk nepozná slovo láska?
Dobrodružno-romantický román, napísaný na základe skutočných udalostí, je veľkolepou kronikou Japonska 19. storočia, kedy sa toto východné impérium s nemennými spoločenskými pravidlami muselo zo dňa na deň zmeniť na modernú krajinu. Je to príbeh krajiny počas revolúcie, ako aj ženy, ktorá vďaka tejto revolte našla samu seba.

 

Obrázok

 

Ako sa možno zaľúbiť v spoločnosti,

ktorej jazyk ani nepozná slovo láska?

Aj nad touto otázkou rozmýšľa Sači, posledná konkubína, v dobrodružno-romantickom príbehu odohrávajúcom sa v Japonsku 19. storočia. Je to rozprávanie o šogunovi, princeznej a troch tisíckach žien v ženskom paláci - všetci kedysi žili - a o občianskej vojne, ktorá navždy zmenila ich spôsob života.

 Kúpiť ju môžete aj na romanticbooks

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

odkaz pre Marcelu...

(knihovnica, 24. 2. 2009 11:46)

...az ju budeš mať prečítanú, nechceš nám potom napísať komentár?

Downerová je úžasná

(Marcela, 24. 2. 2009 11:20)

už som od nej čítala Gejšu a aj táto Posledná konkubína vyzerá dobre, lákavo. Cítiť, že vyrastala v ázijskom prostredí, že žila dlhé roky v Japonsku. A krásne vie prepojiť romantiku s históriou. Vďaka za tip.