Choď na obsah Choď na menu
 


Prvý príbeh zo série Chrabré srdcia

nebojacna.jpg
Buďte silné a odvážne.
Buďte lekárkami, právničkami, profesionálnymi atlétkami, manželkami, matkami alebo aj prezidentkami.
Bežte za svojimi snami, a ak by ste náhodou narazili na šarmantného rytiera v žiarivej zbroji, ktorý by išiel rovnakým smerom  a zamilovali by ste sa do neho...tak sa spojte a putujte spoločne.
Majte však stále na pamäti – ste dokonalé, krásne a Boh vás nesmierne miluje také, aké ste.

Takto sa prihovára čitateľkám autorka novinky, ktorá vás vtiahne do príbehu od prvých strán.
Nebojácna.
Príbeh pre tínedžerov, dobrodružné young adult. Silná hrdinka Merry, ktorá má pevné zásady a okamžite si ju obľúbite.
Príbeh, ktorý je napínavý, zábavný, akčný a budete sa tešiť na každú novú kapitolu.
Ak máte navyše radi dobrodružné príbehy a la Robin Hood, prídete si na svoje!

Tam, kde sa legenda stretáva s históriou,
jedna mladá žena bojuje za nevinných...

Po neúspešnom pokuse zavraždiť kráľa je lady Merry Ellisonová – pôvodom dcéra baróna – v nemilosti trónu. Svojou odvahou a schopnosťami je ochotná urobiť všetko, aby ochránila osirelé deti z jej panstva. Skupinka sa dostáva do povedomia ako Duchovia z Farthingalského lesa a Merry zisťuje, že s rastúcou popularitou sa im do cesty stavia stále viac problémov a jej úloha je čoraz náročnejšia.

Timothy Grey, deviaty potomok baróna z Greyhamu, túži vykonať nejaký skutok, ktorý by ho preslávil a priniesol mu vlastný titul. Keď Duchov z Farthingalského lesa zahliadnu vo Wyndeshire, kde Timothy posluhuje miestnemu grófovi ako jeho pobočník, zdá sa, že šanca je na dosah. Len čo sa však tvárou v tvár stretne s vodcom zbojníkov, je nútený všetko prehodnotiť.

Príbeh Nebojácna sa odohráva v ére, kedy boli v Anglicku ženy naozaj veľmi silné a odvážne. Mnohé vlastnili pôdu a tituly. Skutočná stredoveká žena (obdobie 12. a 13.storočia) musela často chrániť zámok a pozemky, pokým sa jej manžel zdržiaval na bojisku.

“Dina Sleimanová touto historickou romancou práve odštartovala novú akčnú sériu,“ napísal Library Journal. „V hlavnej úlohe vystupuje silná a inteligentná hrdinka, ktorá dôsledne žije verná svojim hodnotám. Ponúka nám napínavé a zábavné čítanie s inšpiratívnym a čistým odkazom nielen pre mladých fanúšikov Robina Hooda.”

Strhujúce čítanie pre mladých o boji za nevinných!