Choď na obsah Choď na menu
 


Půlnoční anděl

Kleypas Lisa

Knihu si môžete kúpiť tu

Půlnoční anděl

Obrázok

Vydal Domino: Nové prepracované vydanie 2009

V originále: Midnight Angel

Obrázok

Anotácia:

 

Půvabnou ruskou šlechtičnu Tašu nutí rodina ke sňatku se zhýralým aristokratem. Dívka se zdráhá, ale vývoj událostí vezme nečekaný obrat. Nastávající ženich je těsně před svatbou nalezen mrtev a Taša se nedokáže ubránit obvinění z vraždy. V předvečer popravy se jí díky lsti podaří uprchnout z vězení, aby unikla oprátce za zločin, který nespáchala.
Za pomoci strýce uprchne do Anglie, kde začne pracovat jako guvernantka v domě ovdovělého lorda. Poprvé v životě poznává, co je to být šťastná, ale po svatbě na ni dopadne další krutá rána osudu: najde ji bratr zavražděného šlechtice a unese ji do Ruska. Tam je Taša znovu uvržena do vězení, a zatímco čeká na soud, klade si spoustu znepokojujících otázek: Najde se skutečný vrah? Pokud ne, mohla by být znovu odsouzena k smrti? A přijde jí její anglický manžel na pomoc?

Obrázok

Túto knihu som dlho nevedela zohnať, takže som Dominu veľmi vďačná že po tom čo koncom minulého roka vydali pokračovanie tejto knihy Síla osudu, hned nasledovala i táto kniha. Tak som sa hned do oboch kníh zo série o Stokehurstových pustila.

 

S Tašou Natašou Ivanovnou Kaptěrevovou sa stretávame prvykrát v Rusku za veľmi nepríjemných okolností - má tesne pred popravou. Z väzenia uniká (jej únika sa tak trocha podobá Júlinmu v Romeovi a Júlii :)) Ale Tašin dopadne dobre a ona sa na lodi svojho strýka vydáva v ústrety novému životu v Anglicku. Tu vyhľadá pomoc svojej sesternice a tá jej sprostrednuje miedto vychovávateľky v dome Lorda Lukasa Stokehursta a jeho dcéry Emmy.

 

Lukas je už mnoho rokov vdovcom, pri požiari prišiel o milovanú  manželku i jednu ruku (má namiesto nej hák), ale na život nezanevrel, všetku svoju lásku venoval dcére a vo svojom živote už nič také ako zažil  so svojou prvou ženou nečaká.

 

Taša a Lukas si vôbec na prvý pohľad nesadnú, ale udalosti ktoré nasledujú prinútia Lukasa prehodnotiť svoj postoj k láske a manželstvu.

 

Taša ktorú zžiera pocit viny, pretže si nevie spomänúť čo sa v osudnú noc s jej snúbencom vlastne stalo si nechce pripustiť žeby mohla byť šťastná.

 

Ked je už presvedčená, žesi aj ona možno zaslúži trocha šťastia prichádza Nikolaj a udalosti naberú nečaka ný spád.

Kniha oproti ostatným autorkyným dielam je dosť akčná a príbeh troška ponurejší ako som zvyknutá, ale ani to tejto knihe na kvalite neuberá.


Spracovala Lenka 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.