Choď na obsah Choď na menu
 


Reesova nevesta

Kat Martin

Reesova nevesta

Ikar 2011

Bride Trilogy

1. Royal's Bride (2009) Royalova nevesta ( Ikar 2011)
2. Reese's Bride (2009) - Reesova nevesta (Ikar 2011)
3. Rule's Bride (2010) - Rulova nevesta Ikar

Obrázok Zaľúbený Reese pred rokmi opustil svoj domov v Briarwoode so sľubom tmavovlasej Elizabeth Clemensovej, že sa po návrate zaňho vydá.

Pár mesiacov po jeho odchode sa však vydala za grófa Aldridgea, muža s bohatstvom a spoločenským postavením, aké Reese nikdy nemohol dosiahnuť. Pre spomienky na tú zradu je teraz jeho návrat domov viac trpký ako sladký.

Pohľad na Elizabeth stojacu pred jeho dverami v odeve vdovy zaboril nôž do rany ešte hlbšie. Obavy o bezpečnosť synčeka však prekonali jej hrdosť. Prosí Reesa o ochranu pred tými, čo by najradšej videli chlapca mŕtveho, aby si mohli privlastniť jeho majetok. Reese súhlasí s ťaživým záväzkom. Cíti, že Elizabeth stále ukrýva hlboké tajomstvá - a Reese vie, že sa sám stavia do ohrozenia... opätovnej straty svojho srdca.

 

 

 

Kniha sa vydarila podstatne viac ako prvý diel trilógie, pravdu povediac som už mala problém vybaviť si pri čítaní tohto dielu dej predchádzajúcej, jedno viem ale určite Royalovú nevestu znova čítať nebudem nesmierne ma nudila. Pri tejto knihe to bolo ale niečo celkom iné už po prvých stránkach sa čitateľ namotá a čaká ako to všetko vlastne skončí, keďže sa naši hrdinovia ocitajú v takmer neriešiteľných situáciách.

Možno by som prijala troška viac objasniť a vysvetliť to, prečo sa vlastne Elizabeth vydala za grófa, pretože tento moment nebol podľa mňa dostatočne vysvetlený ani medzi hrdinami ani pre čitateľov. Ako som už spomínala kniha ma chytila už po pár stránkach a dej sa nám už od začiatku krásne zamotával. Elizabeth prichádza za Reesom mužom ktorého zradila, ale vie že tento muž bezmocnú ženu v nebezpečenstve nepošle preč a i keď ju nenávidí urobí pre jej záchranu takmer všetko. Elizabeth je ozaj v zúfalom stave, na pokraji vyčerpania, pod vplyvom drog, ktoré jej podávajú príbuzný jej manžela, aby ju dostali pod svoju kontrolu. Ju i celý majetok jej syna. Elizabeth sa u Reesa dáva dohromady a obaja zisťujú, že si ani po rokoch ktoré uplynuli nie sú navzájom ľahostajní. To ako prekonajú obrovskú priepasť ktorá je medzi nimi a ako ich rozvíjajúci sa vzťah ovplyvní tajomstvo, ktoré Elizabeth pred svetom ukrýva si prečítajte v druhej časti trilógie o nevestách.
Snáď by som ešte vytkla miestami plytké a takmer o ničom rozhovory medzi Lily a Annabelou. Opäť ale mám podozrenie že Ikar nejakú tú stránku oproti originálu ubral. Takže dávam tri srdiečka a ešte kúštik.
 
Spracovala LENKA

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Kat Martin

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

áno nie... ?!?

(Silvia, 13. 12. 2011 13:04)

úplne súhlasím so sklamaním z prvej časti - Kat patrí k mojim obľúbenejším spisovateľkám, dosť som sa na sériu tešila a prvú časť som ledva ledva dočítala.... no a tá druhá ma tiež podľa obsahu nijako extra neoslovila... o((

Reesova nevesta

(jajana, 12. 12. 2011 3:22)

tak, a mám ju prečítanú, a dojem? zhltla som ju na jeden šup. páčilo sa mi, že autorka okrem príbehu hlavných hrdinov rozvila aj milostný príbeh aj ich priateľov- v skrátenej forme. už sa neviem kedy ikar vydá aj poslednú časť trilógie - príbeh najmladšieho brata Rula.
je len škoda, že autorka nepomyslela nato, že každý člen klubu Veslárov, by si zaslúžil svoju knihu. ale, čo nie je raz môže byť.

kupim ju

(Lussiii, 2. 12. 2011 23:50)

aj ked mna tiez prva cast sklamala, ale kedeze mam vsetky od "katinky" tak na vianoce bude aj tato

no neviem

(Barca, 2. 12. 2011 18:30)

prvá časť ma dosť sklamala, asi si počkám na recenziu, aby som sa zase nepopálila ;-) aj keď anotácia vyzerá sľubne, ale to vyzerala aj pri Royalovej neveste... takže čakám, milí romantici, na vaše názory, hm?