Choď na obsah Choď na menu
 


Romantický pán Bridgerton

Julia QUINN

ROMANTICKÝ PÁN BRIDGERTON

Obrázok

V originále: ROMANCING MISTER BRIDGERTON, v ČR Čekanka 

Vydavateľstvo: SR: Ikar, 2004, ČR: Ikar, 2006

Obrázok ANOTÁCIA:

Penelope Featheringtonová už roky tajne miluje brata svojej najlepšej priateľky Colina Bridgertona. Toho však už unavuje byť neustále stredobodom Spoločenských novín lady Whistledownovej, a tak odcestuje z Londýna. Po návrate domov ale zisťuje, že sa toho veľa zmenilo, a najväčšmi zo všetkých Penelope! Dievčina, ktorú si kedysi ledva všimol, mu náhle nedá spávať...

Obrázok

V poradí štvrtý príbeh zo série o rodine Bridgerton! Tak táto kniha sa mi naozaj veľmi páčila. Ja dávam

                                               Elen

ČekankaObrázok

Obrázok Anotácia ČR

Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?

Obrázok

Tak musím sa priznať že ked som dávnejšie prvýkrát čítala túto knihu nebola som z nej dvakrát nadšená, na druhé prečítanie to dopadlo oveľa lepšie a to hlavne preto, že som pred týmto dielo prečítala  tie tri diely série, ktoré knihe predchádzajú.

Tentokrát som nebola už taká zmätená z veľkého množstva postáv, pretože som ich spoznala v predchádzájúcich dieloch. Penelope mi bola sympatická už od prvého dielu, takže som sa napokon ani nečudovala, ked autorka odhalila jej pravú tvár, no i tak by som prijala od Penelope viac sebavedomia. Veľmi sa mi páčili tie pasáže, keď Penelope spoznáva i druhú tvár Colina a nie len to jeho úžasné ja ktoré si postavila na piedestál. 

Troška mi bolo ľúto, že lady Whistledownová v tejto knihe ukončila písanie svojho stlpčeka, ďalšie knihy budú o jej komentáre ochudobnené a budú tam chýbať.

Ale ak tento diel porovnám s predchádzajúcimi troma predsa mi tam len čosi chýbalo.

Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Julia Quinn

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ebook

(cia, 25. 4. 2013 6:47)

ahojte, viem, ze je to uz starsia knizka ale k tejto serii som sa dostala az teraz bohuzial nemozem zohnat 4. knihu... nemate niektora jej ebook v cz alebo sk?? podelili by ste sa na ying@centrum.sk ??? dakujem

"Cudzie" postavy ??

(konzerva, 10. 3. 2011 16:29)

Ahojte :) zboznujem tuto knihu a citala som ju ako prvu z tejto serie po case som sa konecne dostala ku vsetkycm o Bridgertonovcoh tak ich citam vsetky zaradom ... prave si znovu citam Colina a Penelope a az teraz som si uvedomila, ze v uvode knihy autorka dakuje inym autorkam za pozicanie postav, konkretne :

"Obrovské díky
Lise Kleypasové a Stephanii Laurensové
za laskavé svolení
použít jejich literární postavy."

Neviete ktore postavy to su ? Najma z knih od Kleypasovej, druha autorka mi moc nevravi ... Od Kleypasovej som citala seriu Cakanky, tak neviem ci som si len nieco neuvedomila alebo je to z nejakej inej knihy od Kleypasovej :) Ak niekto vie a odpovie budem mu veelmi vdacna :)ˇ)

Dakujem :)

ooooooooooooooo

(Jožka, 12. 10. 2010 17:35)

oooooooooooo......toto by som si velmi chcela pričitať:)))))

ešte

(lubica1995, 28. 9. 2010 13:23)

ešte som si tak zvykla na starú lady Danbryovú, ktorá svojim ostrým jazykom dokáže každého zbaviť reči, že ma záverečná kapitola s jej elegantným potleskom rozplakala. Dokonalá vsuvka. Tiež od prvej knihy. Vlastne stála pri zrode všetkého pekného vo všetkých knihách. :) Colin sa zamiloval a ja som mu to uverila.

štvrtá

(lubica1995, 28. 9. 2010 13:16)

Príbeh Penelope sa čítal jedným dychom. Je známa z prvej knihy, ako nepodarok sezóny. Tak aj v druhej knihe a tretej sa autorka zmieňuje o nej, ako o škaredom káčatku, ktorá je srdcom blízka rodine Bridgertonovcov. Nič viac. A samozrejme sa nesmie zabúdať na pani Whistledownovú, ktorá má prekvapivé rozuzlenie práve v tejto knihe. Čo je veľká škoda, podľa mňa, pretože jej sarkazmus mi už ku koncu knihy dosť chýbal, keďže prestala písať. Prečo, sa dozviete. Páči sa mi na štýle autorky, že tretia kniha je pri konci spojená s touto štvrtou - chabou zmienkou Colina, že si NIKDY nevezme za ženu Penelope. !! Akoby ho niekto mohol prinútiť, že?? A samozrejme, Penelope, ktorá ho tajne miluje roky, to celé počula.. Krásny začiatok krásnej knihy.. Minimálne všetky srdiečka si zaslúži.

eeeee

(wladka(wladka.blog.cz), 27. 9. 2009 17:09)

nijako velmi ma nechytila za srdce a ani inak

5 srdiečok

(knihovnica, 25. 1. 2009 14:56)

u mňa, pretože som ju zhltla ako malinu.