Choď na obsah Choď na menu
 


Rytíř mnoha srdcí

Kinley MacGregor
RYTÍŘ MNOHA SRDCÍ

Obrázok

V originále: CLAIMING THE HIGHLANDER
Vydavateľstvo: Domino 2006

Obrázok ANOTÁCIA:

O slavném skotském bojovníkovi Brandonu MacAllisterovi se říká, že umí skolit nepřítele jedinou ranou a svést ženu jediným polibkem. Jeho mužnému kouzlu dokáže odolat jen jediná, Maggie. Půvabná rusovláska se totiž rozhodla ukončit nesmyslnou válku mezi dvěma klany typicky ženským způsobem: dokud muži nepřestanou bojovat, ženy jim nebudou vařit, prát... ani uspokojovat jejich tělesné touhy.
Brandon je odhodlán uplatnit veškeré své svůdnické umění, jen aby Maggii zradil od jejího záměru. Dovolí jí poznat objetí svých silných paží, nechá ji ochutnat sladkost svých polibků, ale všechno marně, Maggie se stále drží svého předsevzetí. Ačkoli o Brandonovi odjakživa snila a už pouhá jeho přítomnost ji rozechvívá, je rozhodnuta dosáhnout svého cíle a ukončit krveprolití. Kromě toho ví, že Brandon sice dobyl mnoho ženských srdcí, ale to své žádné nedal. V koutku duše ovšem Maggie spřádá smělé plány: mohlo by se jí podařit uzavřít mír a poté svést nejobletovanějšího muže v celém Skotsku?

Obrázok

Druhý siel série MacAllisterových ma až tak veľmi nenadchol, je to v podstate dobré čítanie, zo škótskej vysočiny, avšak čakala som viac pretože prvý i tretí diel boli skvelé, ale čo už, nie je každý deň nedeľa.

Mne vadilo, že sa nás najprv autorka snaží presvedčiť, aký lámač a zvodca ženských srdc Brandon je, a potom naopak, že on za to chudák nemôže, lebo ženy sa mu samé ponúkajú a lezú mu do postele, a on chúdatko je v tom nevinne. Dokonca ho to miestami až obťažuje.

Ale Maggie som si i napriek tomu všetkému dosť obľúbila, tu mam však tiež niekoľko pripomienok, nerozumiem, prečo sa jej všetci posmievali a žiaden chlap sa jej nedvoril, autorka to celé nejako zahmlieva a dôvody mi prišli trocha úbohé.

Ďalšia vec celú dobu si všetci uťahujú z Magginých topánok, a točí sa okolo nich niekoľko rozhovorov, ale nikde nie je ani zmienka, čo je na nich smiešne. Neviem či autorka na to zabudla, alebo som si ja nevšimla, alebo prekladateľ niečo nepreložil??? Ak to niekto viete, tak napíšte.

Celkový verdikt, nie zlé, ale Kinley to vie i oveľa lepšie !!!

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.