Choď na obsah Choď na menu
 


S láskou, Eloise

Julia QUINN

S LÁSKOU, ELOISE

Obrázok

TO SIR PHILLIP, WITH LOVE

Vydavateľstvo: Ikar, 2006

Obrázok ANOTÁCIA:

Rok 1824.

Ovdovělý sir Phillip ví, že Eloise Bridgertonová je stará panna, a tak ji požádá o ruku. Domnívá se totiž, že je to prostá, nenáročná dívka, která zoufale čeká na nabídku k sňatku. Avšak krásná žena na jeho prahu rozhodně není nesmělá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, on ji tolik touží políbit…

To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí.

Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku.

Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým?

 Obrázok

Takže som si prečítala ďalší diel série, dej sa odohráva súčasne s Colinovým príbehom (Romantický pán Bridgerton), Eloise uteká za Phillipom počas bálu na ktorom Penelope odhalí svoju totožnosť.

Eloise nemala o ponuky na sobáš núdzu, ale keďže sa do žiadneho nápadníka nezamilovala, rozhodla sa ostať starou pannou, avšak jej pevné rozhodnutie naštrbí neočakávaný sobáš Colina a Penelope, ktorá je Eloisinou najlepšou priateľkou. Po ich sobáši sa začne pozerať na ponuku od Phillipa ináč, zrazu jej pripadá oveľa prijateľnejšia rozhodne sa preto pre stretnutie s Phillipom, ktorý je rovnako ako ona týmto neočákávaným stretnutím vyvedený z miery. Eloise zaskočí hlavne fakt, že Phillip je otcom dvoch ťažko zvládnuteľných detí, o ktorých sa jej počas ročného dopisovania vôbec nezmienil. Philipa dokonale ohromí, Eloisin vzhľad a jeho vlastná túžba po nej. A kedže sa do toho pripletú i dvaja malý nevychovanci je skvelý príbeh na svete.

Možno mi troška v tomto príbehu chýbali ostatný členovia rodiny Bridgertonových, i ked sa v príbehu s niektorými stretneme, je to len na chvíľku, mne rozhodne chýbali.

Bridgerton
1. The Duke and I (2000) - Vévoda a já (Ikar CZ 2004)
2. The Viscount Who Loved Me (2000) - Vikomt, který mě miloval
(Ikar CZ 2005)
3. An Offer from a Gentleman (2001) - Nevhodný návrh (Ikar CZ 2005)
4. Romancing Mr. Bridgerton (2002) - ROMANTICKÝ PÁN BRIDGERTON (Ikar 2004)- Čekanka (Ikar CZ 2006)
5. To Sir Philip,with Love (2003) - S láskou, Eloise (Ikar CZ 2006)
6. When He Was Wicked (2004) - SPAĽUJÚCA VÁŠEŇ (Ikar 2006)- Nečekaná láska (Ikar CZ 2007)
7. It's in His Kiss (2005) - Poznáš to z polibků (Ikar CZ 2007)
8. On the Way to the Wedding (2006) - NA CESTE K SOBÁŠU (Ikar 2007) - Před svatbou (Ikar CZ 2008)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok   

 

 

 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

 

 

 

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Julia Quinn

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Piata

(lubica1995, 1. 10. 2010 12:50)

Knihu som po roku oprášila, a môžem povedať, že predošlé moje hodnotenie bolo jednoznačne len únava. Kniha bola pekná, čitatelná. Aj Philip bol zaujmavý hrdina. Veľký krásny muž, ktorého ovládali dve malé detičky. Naozaj mi tam chýbalo viac scéniek s deťmi, by som čakala aj od Eloise, že bude chcieť s nimi tráviť viac času. Možno by mohla byť kniha obohatená o viac srandičiek s nimi. :) Ale inak to bolo pekné. Satčili by štyry srdiečka.

nazor

(lubica, 23. 9. 2009 22:14)

S osemdielnej ságy mi príbeh Elois pripadal najnudnejší, za čo ale asi vďačím aj sebe, lebo som ich všetky čítala po sebe a tento si zrovna odniesol moju únavu.. Obsaho je možno najzaujmavejší, ale rozpis udalostí nebol zaujmavý v ničom. Dokonca som sem tam aj pozabudla, že už má aj deti...Ktoré mala Elois velmi rada..

na stupnici 1 až 10 dávam 10

(saša, 25. 7. 2009 20:56)

Príbeh Eloise Phillipa ma uchvátil už od začiatku. Už prvým obrazom. Sir Phillip rozjímajúci o svojom osude a minulosti.
Myslím,že J. Q. v príbehoch o Bridgertonovcoch dokazuje, že je vynikajúca rozprávačka s vycibreným štýlom. Je tu dávka humoru, trocha psychológie, napätia medzi dvoma ľuďmi hľadajúcimi k sebe cestu a veľká dávka romantiky. Pre mňa bol tento príbeh veľmi citlivý. Elosie možno konala zbrklo, keď sa rozhodla tak nečakane a hlavne neohlásene objaviť vo Phillipovom dome, ale spustila tak lavínu udalostí, ktoré viedli nevyhnutne k tomu, aby si obaja uvedomili, že patria k sebe...že to nie je uvedomovanie jednoduché a jednoznačné...a v konečnom dôsledku ani krátke, je, myslím jasné...ale práve to dodáva príbehom J. Q. tú neopakovateľnú atmosféru, ktorá vás núti čítať ďalej a ďalej, až kým nie ste na poslednej stránke. Eloise je veľmi energická a prináša do Phillipovho života (i života jeho detí) konečne trochu vzrušenia. Zrazu sa každú chvíľu niečo deje. Chvíľami máte pocit, že by ste Phillipom až zatriasli, lebo občas prosto strká hlavu do piesku ako pštros (hlavne čo sa týka detí, ktoré všemožne bojujú o jeho pozornosť), ale samozrejme nakoniec príde na to, že minulosť (verí, že nie je a nemôže byť dobrým otcom) ho nemôže ovplyvňovať...nie natoľko, aby prišiel o lásku svojich detí...že na ceste k tomuto poznaniu musí dostať poriadnu "ranu do hlavy" i do srdca, je jasné. Páčilo sa mi i to, že Phillipa na Eloise uchvátil úsmev. To, čo u svojej melancholickej ženy nikdy nevidel. A Eloise? Konečne nájde (po toľkých odmietnutých nápadníkoch) človeka, ktorý stojí za to ...A môže za to jediný list... Mimochodom listy, korešpondencia medzi Eloise a Phillipom...tvoria súčasť príbehu a mne osobne sa to veľmi páčilo.
Takže...rozhodne príbeh, ktorý chytí za srdce. V rámci rodiny Bridgertonovcov radím k topke.