Choď na obsah Choď na menu
 


S tebou až navěky

Judith McNaught

S tebou až naveky

 

Vydavateľstvo: Baronet 1998, 2006

Originál: Until you

Obrázok Anotácia:

Kočár lorda Stephena Langdorfa smrtelně zraní opilého barona Burletona. Nešťastná náhoda, která se odehrála v londýnských ulicích na konci 19. století, je úvodem k mnoha dramatickým i romantickým peripetiím, které zcela změní chod lordova života. Ve snaze zmírnit důsledky nehody se Stephen vydává do přístavu, kam má přijet Burletonova snoubenka. Místo ní však dorazí její společnice Sherry, a než s ní stačí Stephne promluvit, stane se také obětí nehody. Lord se ujme péče o dívku, která dočasně ztratila paměť, aniž by si byl záměny vědom, a vzhledem k jejímu stavu jí smutnou zprávu ani nesdělí. A tak oba žijí v milostném klamu, dokud se skutečná Burletonova snoubenka nevrátí do Londýna a nevnese do jejich vztahu podezření a nesvár. Uzdravená Sherry od lorda odcházi, jen aby nakonec dokázala čistotu svých úmyslů i sílu své lásky.

Obrázok

  Tento príbeh, ma narozdiel od predchádzajúceho dielu úplne pohltil. Čítala som, čítala, až kým som sa nedostala na koniec.

Sherry mi bola strašne sympatická. Páčil sa mi aj jej príbeh z detstva. Ako sa z malej divošky, ktorá sa obliekala ako chlapec, mení na dámu.

Ako bolo písané v anotácia, tak Sherry sa stane nehoda, pri ktorej stratí pamäť. Stephen má veľké výčitky svedomia, lebo zabil jej snúbenca, a potom jeho vinou bola Sherry zranená.

Keďže Sherry netuší kto je, odkiaľ je, tak sa o ňu stará Stephen. Veľkú úlohu v tomto príbehu zohral aj doktor, ktorý ošetroval Sherry a rozhodol sa týchto dvoch spojiť. Malými klamstvami nahovoril Stephena, aby tvrdil, že je Sherryn snúbenec, aby ju nerozrušil. A tak Stephen tvrdí, že je jej snúbenec a pomaly sa medzi nimi vytvára vzťah, ktorému sa Stephen bráni.

Stephen je bohatý, krásny a má titul. Preto za ním šalejú všetky ženy a snažia sa dostať do jeho priazne. K tomu mal ešte jednu zlú skúsenosť z minulosti. Zaľúbil sa do jedného dievčaťa, ktoré ho oklamalo. Preto sa zo Stephena postupom času stal veľmi cynický človek, ktorý nedôveruje ženám. A kto mu je občas dosť arogantný, niekedy aj k Sherry.

 Preto ho očarí úprimná, krásna a živelná Sherry. Keď si Stephen konečne uvedomí, že to je žena jeho života a prechováva k nej hlboké city. Vstúpi do toho skutočná Charise a obidvaja sa dozvedia pravdu, bohužiaľ pravda všetko zmení. Sherry stratí Stephnovú dôveru a z neho sa stáva ešte cynickejší a zatrpknutejší človek. Ešte, že tu je Whitney a gardedáma, ktoré dopomôžu skutočnej láske.

 Nedá mi nespomenúť, ako autorka pekne rozobrala vnútorný svet oboch hrdinov, až na súčiastky.

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Judith McNaught

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hľadám

(maja.murcinka@gmail.com, 4. 4. 2013 18:54)

Ahojte.Chcem sa spýtať či niekto nemá knihu S tebou až naveky na predaj.Mám o nu ozaj veľký záujem.
Dakujem.

Kúpim

(maja.murcinka@gmail.com, 26. 1. 2013 1:22)

Nemá niekto túto knihu?Veľmi by som ju chcela,ale neviem ju zohnať.Mám o nu veľký záujem.Dajte prosím vedieť.

Until you...

(Kristína, 12. 2. 2009 15:48)

Po whitney som čakala viac, priznávam. Ako kniha postupovala, pristihla som sa, že si prajem, aby Stephenovi dali už konečne pokoj a nedohadzovali mu Sheridan :-) Jednoducho som ich nechcela vidieť spolu. Mimochodom, ak chcete vedieť, prečo sa Stephen z tohto románu tak veľmi odlišuje od Stephena z Whitney, prečítajte si rozšírenú verziu Whitney v originále a zistíte, čo ho zmenilo...

oprava

(knihovnica, 15. 12. 2008 16:51)

Opravené, chybička sa môže vloudit...

Chyba

(janka, 15. 12. 2008 16:44)

toto nie je kniha Raz a navždy, tá je zo série Pokračovanie Westmoreland a volá sa Once and always