Choď na obsah Choď na menu
 


Síla osudu(582)

Lisa Kleypas

Knihu si môžete kúpiť tu

Síla osudu

Obrázok

V originále: PRINCE OF DREAMS

Vydal: Domino2008

ObrázokAnotácia:

Emma Stokehurstová vyčnívá z davu, a to nejenom svou výškou. Je ryšavá, pihatá, sžíravě upřímná a netají se hlubokou láskou ke zvířatům - a takové nevěsty nejsou zrovna nejvyhledávanější. První ctitel se objevil až po nekonečném čekání, a není tudíž divu, že se do něj bezhlavě zamilovala - a že málem utonula v žalu, když ji opustil. Plná obav z osudu vysmívané staré panny začne dopřávat sluchu Nikolaji Angelovskému.

Nikolaj je pohádkově bohatý a ďábelsky krásný ruský emigrant, ale provází ho velmi rozporuplná pověst. Londýnská vybraná společnost se k němu chová odtažitě, Emmin otec ho v blízkosti své dcery nevidí vůbec rád, ale Emma nakonec podlehne Nikolajovu naléhání a svolí ke sňatku. Místo romantických líbánek na ni ovšem čeká rozčarování: novomanžel jako by o ni ztratil zájem. Všímá si jí stále méně, jako by pro něj byla vzduch.

Co by se muselo stát, aby se z jejich svazku nestalo jen další zoufalé manželství, které přežívá jen ze společenské nutnosti? Co když klíč k Nikolajovu nevyzpytatelnému chování leží v dávné minulosti? A co musí Nikolaj udělat, aby v sobě našel dost odvahy k lásce?

Obrázok

Tak z tejto knihy som mala trocha rozpačité pocity, neviem si pomôcť ale napriek tomu že to bol ozaj skvele napísaný príbeh tak ja som si nejak nemohla pomôcť a niečo mi tam chýbalo.

Kniha nadväzuje na príbeh Taše a Luckasa z knihy Pulnoční anděl, Emma je Luckasovou dcerou z prvého manželstva. Takže Emma je presvedčená že miluje svojho nápadníka Adama, to sa však Nikolajovi vôbec nehodí, pretože na Emmu má zálusk už niekoľko rokov. Tak milý Nikolaj prehovorí Adamovi do duše a ten po jeho vyhrážkach sa s Emmou rozchádza. Emma je zdrvená a ide sa nikolajovi vyplakať na plece, ten je bez výčitiek svedomia zvedie, takže Emmin otec proti ich svadbe nemá možnosť namietať, aj keď Nikolaja nevie vystáť.

Po svadbe ozaj Nikolajov vzťah k Emme ochladne, Nikolaj sa totiž zubami nechtami brániakémukoľvek zblíženiu s Emmou a všetkým citom....

Emma nachádza útechu v starostlivosti o zvieratá a o Nikolajovho nemanželského syna, ktorý sa znenazdania objavil na ich prahu. - Tak poťiaľto to bolo skvelé, ale potom sa zrazu spolu s Nikolajom ocitáme v Rusku o sto sedemdesiat rokov skôr......

Takže trošku Fantasy žánru sa nám tu vlúdilo :(

Keď sa Nikolaj vrátil zo svojho výletu v čase tak sa zmenil o sto osemdesiat stupňov, zrazu je z neho príkladný manžela a otec. Čo túto zmenu spôsobilo si prečítajte sami.

 

Spracovala Lenka

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

? zmiešané pocity

(sisa, 23. 8. 2009 14:42)

myslím, že táto kniha by bola celkom fajn nebyť tej zvláštnej vsuvky, keď sa hrdina prenesie v čase, aby "čosi pochopil". príbeh v tejto časti obsahuje na mňa priveľa politiky a to ja nemusím. romantika je kdesi v úzadí a celkovo nechápem, čo tým autorka sledovala. veď ak mienila Nika zmeniť k lepšiemu, mala na to všetky páky v samotnom príbehu. toto bola fakt hrozné a tých ani neviem koľko (celá kapitola) zbytočných strán som pretrpela a preskakovala riadky. preto dojem z knihy rapídne klesol. a záver autorka akosi zlepila na rýchlo, keď bolo zrazu všetko krásne a dokonalé. hlavne správanie Nika.
a mám jednu výhradu aj k Emme. jej prístup k divokým zvieratám a fakt, že sa k tigrovi v klietke správa ako k domácemu miláčikovi bez strachu, mi pripadá trochu pritiahnuté za vlasy. na môj vkus mala tých zvieratiek trochu priveľa. muž jej vlastne zriadil súkromný zverinec. takú chovateľku by ocenili v cirkuse.
ja by som dala len 3 srdiečka.