Choď na obsah Choď na menu
 


Sladké pokušenie

Mary Balogh

Sladké pokušenie

 

 

Obrázok 

 

V origináli: SLIGHTLY TEMPTED,

Vydal: Slovenský spisovateľ

 

Anotácia:

Je mladá, krásna, urodzená - súcejšiu adeptku na vydaj si ťažko možno predstaviť. Len čo gróf Rosthorn prvý raz uvidí osemnásťročnú lady Morgan Bedwynovú, vie, že našiel dokonalý nástroj pomsty jej bratovi vojvodovi Bewcastlovi, ktorý mu kedysi ublížil. Skúsený zvodca a lámač ženských sŕdc však vonkoncom nesníva o manželstve. Rovnako o ňom nesníva ani vášnivá a nezávislá Morgan - až kým dôvernosti jednej noci neprerastú do škandálu, ktorý by mohol urobiť grófovu odplatu ešte sladšou.

 

Ukážka z knihy:
Ešte vždy bolo zvláštne byť znova súčasťou najvyššej anglickej spoločnosti a počuť, že takmer každý hovorí po anglicky. Niežeby Angličania tvorili jedinú tu prítomnú národnosť. Boli tu okrem iného aj Holanďania, Belgičania a Nemci. Ale Briti boli vo väčšine.
Gervase Ashford, gróf z Rosthornu, stál vo dverách tanečnej siene v dome, ktorý si vikomt Cameron prenajal v Bruseli na Rue Ducale, a s veľkým záujmom sa obzeral okolo seba. Hľadal známe tváre. Od nedávneho návratu z Rakúska stretol zopár starých priateľov, ale tu ich očakával viac. Aj keď väčšina dám a pánov sa mu zdala nesmierne mladá. V tridsiatke si tam pripadal starý.
Väčšia časť tých mladých pánov, ale aj zopár starších, mala oblečenú slávnostnú vojenskú uniformu, niektorí modrú alebo zelenú, no prevládala jasnočervená s množstvom zlatých ozdôb. Medzi dámami v pastelových splývavých róbach so zvýšeným pásom sa vypínali ako pávy. Zato dámy pôsobili veľmi jemne a žensky.
„Človek sa cíti tak trochu v nevýhode, aj keď je oblečený v najlepších civilných šatách, však?" nešťastne povedal ctihodný John Waldane Gervasovi do ľavého ucha; do pravého mu doliehal šum stoviek hlasov, ktoré chceli, aby ich bolo počuť v ruchu a hluku orchestra ladiaceho nástroje.
„Ak sem prišiel s úmyslom zapôsobiť na dámy, tak zrejme áno," pripustil Gervase s úsmevom. „Ak chce byť neviditeľný pozorovateľ, tak nie."
V tej chvíli túžil byť čo najnenápadnejší. Ešte vždy bol v prítomnosti Britov trochu v rozpakoch, uvažoval, čo všetko si pamätajú spred deviatich rokov. Koľko si toho môžu pamätať? Hoci sa pri tom neodohralo veľa scén na verejnosti, nebol si istý, do akej miery sa tá nepríjemná záležitosť dostala do povedomia.

 

Po výbornom dojme, ktorý vo mne zanechal prvý diel som sa nadšene vrhla k ďalšiemu. Avšak tento príbeh bol podľa mňa oveľa slabší ako jeho predchodca, bol tak trocha rozpačitý.

 

Gervase a Morgan tesne pred bitkou o Waterloo. Morgan prichádza do Belgicka, s rodinou svojej priateľky, Gervase bol vyhnaný rodinou, hlavne otcom z Anglicka, po otcovej smrti však pomýšľa na návrat, vtedy stretne Morgan a rozhodne sa použiť ju ako nástroj svojej pomsty vojvodovi. Začne jej nadbiehať, chce ju zviesť, potom opustiť a ponížiť tak jej rodinu, do jeho plánu však zasiahnu boje, počas ktorých zisťuje, že Morgan nie je len prázdna hlavička, ale človek, ktorého začal obdivovať a vážiť si. Ale škandál je na svete , Gervase požiada Morgane o ruku, tá však odmieta, vie že jej priateľ sa nechce ženiť. Avšak potom sa od brata dozvedá aké boli motívy Gervasovho konania a chce ho potrestať, preto sa rozhodne súhlasiť s jeho žiadosťou o ruku...............

 

Dej je celkom pútavý, i keď trocha rozťahaný, ak ste si obľúbili súrodencov Bedwynových tak čítajte.

                                                                        

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Mary Balogh

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

eeeee

(wladka-wladka.blog.cz, 27. 9. 2009 19:47)

doslova a dopismena bola tato kniha hrozna
taka pochmurna a dostavala ma do depkackej nalady.......